فساد و رانت، ارمغان بنزین دو نرخی | اتاق خبر
کد خبر: 338600
تاریخ انتشار: 12 اردیبهشت 1395 - 16:54
رئیس کانون انجمن های صنفی جایگاه داران سوخت کشور در گفت و گو با اتاق خبر گفت
متاسفانه کسانی که از طرح دو نرخی شدن بنزین حمایت کرده اند از تاثیرات منفی اجتماعی و اقتصادی آن بر کشور بی اطلاع بوده اند. نکته تاسف بار تر در این موضوع این است که طراحان این طرح به هیچ عنوان بحث هزینه و فایده را در این موضوع لحاظ نکرده اند.

اتاق خبر-گروه اقتصادی: طرح دو نرخی شدن قیمت بنزین در کشور تاکنون باعث بحث و جدل های زیادی در کشور شده است. برخی از منتقدان این طرح، دو نرخی شدن بنزین را فساد آور و باعث ایجاد رانت در کشور می دانند و در مقابل موافقان، این طرح را باعث جلوگیری از قاچاق سوخت و باعث کاهش مصرف بنزین در کشور ارزیابی می کنند. در این زمینه با اتاق خبر با ناصر رئیسی فرد رئیس کانون انجمن های صنفی جایگاه داران کشور گفت و گویی داشته است که مشروح ان در ادامه می آید:

دونرخی شدن قیمت بنزین چه تاثیری بر مصرف بنزین در کشور خواهد داشت؟

من به صورت مکرر در این مورد صحبت کرده ام و بازهم بر این گفته پافشاری می کنم: چند نرخی شدن قیمت بنزین به دلیل فساد آور بودن آن درجامعه و اینکه اجرای ان بسیار هزینه بر است به نفع اقتصاد کشور نیست. متاسفانه کسانی که از طرح حمایت کرده اند از تاثیرات منفی اجتماعی و اقتصادی آن بر کشور بی اطلاع بوده اند. نکته تاسف بار تر در این موضوع این است که طراحان این طرح به هیچ عنوان بحث هزینه و فایده را در این موضوع لحاظ نکرده اند.

اما حامیان این طرح، ادعا می کنند طرح فوق در راستای جلوگیری از مسائلی همچون قاچاق است.

این طرح به هیچ عنوان نمی تواند در مورد جلوگیری کردن از قاچاق موثر باشد. در گذشته این کار به وسیله تانکر انجام می شد و در حال حاضر این کار به وسیله وانت و گالن انجام می شود. در حقیقت ماهیت قاچاق سوخت و میزان آن مانند گذشته است و تنها نوع و شیوه حمل تغییر کرده است. در حقیقت می توان گفت که عرضه بنزین با کارت سوخت و سهمیه بندی بنزین تنها باعث راحت تر شدن کار قاچاقچیان شد. ما باید به تدریج قیمت بنزین را واقعی و در سطح قیمت دیگر کشورهای منطقه برسانیم تا قاچاق سوخت از کشور برای قاچاقچیان سوخت به صرفه نباشد.در داخل کشور نیز متاسفانه به واسطه گران شدن نرخ بنزین جو روانی بدی در داخل کشور پدید خواهد آمد اما می توان با مدیریت و نظارت صحیح بر قیمت ها این مسئله را کنترل کرد. در این صورت حتی در صورت دو برابر شدن قیمت بنزین، قیمت کالاهای اساسی در سبد خانوار ها بسیار کم افزایش خواهد کرد و حتی می توان گفت که تغییر خاصی نخواهد کرد.

چگونه می توان جامعه را برای افزایش قیمت بنزین آماده کرد  تا جو  روانی این موضوع کمتر شود؟

باید مردم را توجیه کرد که بنزین نیز یک کالای مصرفی است و می توان مصرف آن را مدیریت کرد. در این شرایط می توان امیدوار بود که جو روانی حاصل از افزایش قیمت بنزین در جامعه به حداقل برسد.

با این حساب به نظر می رسد که شما با طرح دو نرخی شدن بنزین مخالف هستید؟

من و همکارانم در این بخش به طور کامل با سهمیه بندی بنزین، دو نرخی شدن و پلکانی شدن و در نهایت این سیستم کنونی استفاده از کارت سوخت مخالف هستیم. با این حال می توان از این فناوری کارت سوخت و سامانه هوشمند سوخت به نحو بهتری استفاده کرد و این کار را می توان با مجهز کردن جایگاه های سوخت و پمپ های بنزین به دستگاه های کارت خوان مانند آنچه که در اصفهان اجرا شد، انجام داد. در این حالت می توان از فرسوده شدن اسکناس نیز جلوگیری کرد.

آیا شما با فروش بنزین با نرخ متغیر فوب خلیج فارس موافق هستید؟

متغیر بودن قیمت بنزین در صورت وجود زیر ساخت ها در کشور اجرایی است و در تمام دنیا قیمت بنزین متغیر است. با توجه به حضور بخش خصوصی در بخش تولید بنزین در این کشورها تفاوت قیمت و کیفیت وجود دارد. با این حال در صورت وجود زیرساخت ها و خصوصی شدن تولید بنزین در کشور به معنای واقعی می توان امید داشت که به جایگاهی مناسب در این زمینه برسیم. نفت کالای سرمایه ای است. باید همانگونه که نفت را استخراج می کنیم باید به این جایگاه برسیم که فراورده های نفتی را صادرکنیم.

با توجه به اینکه در کشور تجربه تولید و مصرف بنزین پتروشیمی را داشته ایم، در حال حاضر کیفیت بنزین را در کشور چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا بنزین موجود در کشور واقعا یورو4 است؟

من خودم را برای اظهار نظر در این مورد صاحب نظر نمی دانم. با این حال دستگاه های سنجش کیفیت بنزین در اختیار پژوهشگاه صنعت نفت و وزارت نفت است که وظیفه تعیین کیفیت و استاندارد را بر عهده دارد و بر همین اساس به پالایشگاه ها دستورساخت بنزین را می دهد و علاوه بر این کار وظیفه بررسی بنزین وارداتی به کشور نیز بر عهده این مرکز است. بعد از بررسی کامل بنزین وارداتی به کشور از سوی این مرکز اجازه پخش بنزین را در کشور می دهد. با این حال به نظر می رسد نسبت به سال های 90 و 91 بنزین توزیع شده در جایگاه های بنزین کلانشهرهایی مانند تهران، اصفهان و اهواز کیفیت بهتری دارد.

در حال حاضر در بین جایگاه های موجود در کشور تمام آنها بنزین یورو4 را توزیع می کنند یا بنزین عرضه شده در آنها با یکدیگر تفاوت دارد؟

در حال حاضر در حدود 8 کلانشهر کشور بنزین یورو 4 توزیع می شود اما براساس برخی گفته ها قرار است تعداد این شهرها تا آخر امسال به 16 شهر افزایش پیدا می کند. با توجه به مصرف بالای بنزین یورو4 در کشور، در صورت به بهره برداری رسیدن پالایشگاه خلیج فارس انتظار می رود که در بیشتر شهرهای کشور بنزین یورو4 توزیع شود.

برخی از منتقدان ادعا دارند که سهمیه بندی بنزین تاثیری بر روی کاهش مصرف بنزین در کشور نداشته است؟ شما این ادعا را تا چه حد صحیح می دانید؟

از زمانی که قیمت بنزین در کشور تک نرخی شد به نظر می رسد که افزایش مصرف بنزین در کشور شیب ملایم تری نسبت به گذشته پیدا کرده و مصرف آن کمتر شده است. بنزین یک کالای مصرفی است و امکان سهمیه بندی آن وجود ندارد. در صورتی که بنزین یا هر کالای مصرفی دیگر به هر دلیلی سهمیه بندی شود افرادی که سهمیه به آنها تعلق گرفته است خود را مالک آن می دانند. بنزین نیز باید متناسب با نیاز مصرف شود و در شرایط سهمیه بندی بنزین، برخی افراد با این توجیه که این سهمیه به من تعلق دارد، آن را می فروشند. اگر خاطرتان باشد در زمان سهمیه بندی بنزین افرادی در کنار جایگاه ها کارت سوخت خود را می فروشند و توجیح انها این بود که این سهم من است و دوست دارم آنرا بفروشند. اما بعد از تک نرخی شدن بنزین میزان مصرف بنزین به دلیل اینکه افراد به اندازه نیاز خود بنزین مصرف می کنند براساس آخرین نموداری که من دیدم کاهش داشته است. ما معتقد هستیم که نرخ بنزین در کشور باید براساس نرخ فوب خلیج فارس و به صورت تک نرخی باشد تا بروز مسائلی مانند رانت خواری و قاچاق در کشور جلوگیری شود.

94105 ت

گفتگو از محمد حسن گودرزی

نظرات
ADS
ADS
پربازدید