رقابت چشمگیر برای حضور در بازار ایران | اتاق خبر
کد خبر: 338759
تاریخ انتشار: 13 اردیبهشت 1395 - 12:24
مدیر توسعه تجارت شركت ریگل مطرح کرد:
این شركت 18 سال پیش فعالیت خود را در ایران آغاز كرد و علاقه مند است و تلاش می كند دامنه فعالیت خود را در این كشور گسترش دهد و در توسعه اقتصادی این كشور نقش آفرین باشد.

به گزارش اتاق خبر، «نیكلاس اشتودنیكا» (Nikolaus Studnicka) مدیر توسعه تجارت شركت ریگل (RIEGL) اتریش فعال در تولید انواع اسكنر، دامنه یاب و فاصله سنج های لیزری برای مصارف عمرانی و نقشه برداری گفت: از استقبال شركت های خارجی برای حضور در بازار ایران باخبریم؛ زیرا سطح رقابت ها شدید است.
وی  افزود: این شركت 18 سال پیش فعالیت خود را در ایران آغاز كرد و علاقه مند است و تلاش می كند دامنه فعالیت خود را در این كشور گسترش دهد و در توسعه اقتصادی این كشور نقش آفرین باشد.
به گفته اشتودنیكا كه چندی پیش همراه نمایندگان دیگر شركت های اتریشی به تهران سفر كرده بود، تهیه مدل سه بعدی تخت جمشید در 15 سال پیش و همكاری در طرح احیای ارگ بم (پس از سال 1382) با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از اقدام های پیشین این شركت در ایران است.
«مهدی برومند» مدیرعامل شركتی كه نمایندگی ریگل اتریش را در تهران دارد، به خبرنگار ایرنا اعلام كرد نخستین پروژه نقشه برداری كوهستانی در كردستان برای ساخت سد در این منطقه با همكاری گروهی از متخصصان شركت ریگل صورت گرفت كه در آن سه ماه كار طاقت فرسای انسانی در عرض یك روز انجام شد.
به گفته برومند، اسكنرهای لیزری ساخت این شركت نقشه های سه بعدی رنگی تهیه می كنند كه سند حقوقی سازه نیز به شمار می رود و در مورد بناهای تاریخی امكان مرمت اثر و حفظ نگهداری و حتی پیگردهای قانونی را فراهم می كند.
به گزارش ایرنا، هیات بازرگانی ایالت اتریش سفلی پنجم اردیبهشت به ایران سفر كرد.
ایالت سفلی اتریش (Lower Austria) شمال شرقی ترین ایالت از ایالت های 9گانه این كشور و مركز آن شهر «سنكت پولتن» (Sankt Pölten) است.
خانم «پترا بوهواسلاو» وزیر اقتصاد، گردشگری و فرهنگ ایالت سفلی اتریش، در حاشیه نشست اقتصادی مشترك ایران و اتریش كه روز ششم اردیبهشت ماه جاری در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی تهران برگزار شد، تاكید كرده بود اكنون در آغاز راه هستیم و اقدام های اولیه در حال انجام است و نكته مهم این است كه قصد داریم روابط دوجانبه را با ایران گسترش دهیم و هر اقدامی كه لازم باشد انجام خواهیم داد.
وی گام نخست در توسعه روابط اقتصادی با ایران را افزایش حجم تجارت میان دو كشور عنوان كرد.
وی همچنین در سفری كه به شهرستان اراك كرده بود، در جمع خبرنگاران گفته بود مسئولان و مدیران 40 شركت صنعتی برای سفر به ایران و برقراری روابط تجاری و بازرگانی با شركت های این كشور داوطلب شدند تا ضمن حضور در این كشور و بازدید و بررسی ظرفیت های صنعتی، كشاورزی و گردشگری ایران، مقدمات برقراری ارتباط تنگاتنگ تجاری را فراهم كنند.
هیات اقتصادی 110 نفره بخش خصوصی جمهوری اسلامی ایران نیز در دومین هفته نخستین ماه امسال به اتریش رفت و در همایش اقتصادی دو كشور، سمینار آشنایی با جنبه های مختلف مدیریت و برنامه ریزی شهر وین و نشست تخصصی با مسئولان بانك مركزی اتریش شركت كرد.
دو طرف همچنین هشت یادداشت تفاهم همكاری به ارزش بیش از دو میلیارد یورو امضا كردند.
اتریش كشوری محصور در خشكی در شرق اروپای مركزی و هم مرز با چك، آلمان، مجارستان، ایتالیا، لیختن اشتاین، اسلواكی، اسلونی و سوئیس است.
این كشور از نظر تولید ناخالص داخلی در مقام بیست و هفتم دنیا قرار دارد و حدود 28 درصد از تولید ناخالص داخلی این كشور از ارزش افزوده بخش صنعت حاصل می شود.
در این بخش، بیشترین سهم به ترتیب به تولید فلزات پایه و مصنوعات فلزی، ماشین آلات صنعتی، غذایی، آشامیدنی و دخانیات، تجهیزات حمل و نقل، تولید كاغذ و محصولات كاغذی و تولید تجهیزات الكتریكی تعلق دارد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید