در شرایطی نابرابر مقابل یزدانی کشتی گرفتم | اتاق خبر
کد خبر: 339078
تاریخ انتشار: 14 اردیبهشت 1395 - 00:57
حسین‌خانی:
دارنده مدال طلای آسیا گفت: چند روز قبل از مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد از ناحیه دست چپ به شدت آسیب دیدم و در شرایطی نابرابر با شکست مقابل یزدانی، شانس حضور در المپیک را از دست دادم.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مصطفی حسین خانی با اشاره به شکستش در ر‌قا‌بت‌های انتخابی تیم ‌ملی مقابل حسن یزدانی، اظها‌ر کرد: من پنج روز پیش از برگزاری ر‌قا‌بت‌های انتخابی در حالی که در باشگاه مشغول تمرین بودم از ناحیه دست چپ به شدت آسیب دیدم و حتی مجبور شدم دستم را آتل ببندم. با نظر پزشک نیز باید مدتی را استراحت می‌کردم تا بتوانم مجددا به کشتی باز گردم، اما کادرفنی تیم ‌ملی با درخواست من مبنی بر به تعویق افتادن ر‌قا‌بت انتخابی تیم ‌ملی در وزن 74 کیلوگرم موافقت نکرد و من در شرایطی نابرابر مقابل یزدانی بازنده شدم.

دارنده مدال طلای آسیا با بیان این که زحمات زیادی را برای کسب موفقیت در ر‌قا‌بت‌های انتخابی متحمل شده است، گفت: بر‌نامه‌ریزی زیادی داشتم تا بتوانم در ر‌قا‌بت‌های انتخابی به پیروزی برسم، اما مصدومیت نابهنگام مانع از آن شد. معتقدم اگر شرایط عادلانه و مساوی بود مطمئنا این نتیجه‌ به دست نمی آمد. وقتی پزشکان عکس دست من را نگاه کردند گفتند دچار شکستگی نشده، اما رباط دستت کش آمده و شدیدا له شده است و حتما باید چند وقتی را استراحت کنی تا به بهبودی برسی.

وی در پاسخ به این سوال که کادرفنی تیم ‌ملی با درخواست سید احمد محمدی که به خاطر مصدومیت خواستار تعویق مسابقات انتخابی بود نیز مخالفت کرد، گفت: درست است که فدراسیون با درخواست محمدی مخالفت کرد، اما پس از شکست او در مسابقات انتخابی مزیت‌هایی را برای او در نظر گرفتند و به او این فرصت را دادند تا باز هم برای حضور در المپیک شانس داشته باشد، اما با وجود این که من هم با مصدومیت شدید در این مسابقات حاضر شدم هیچ مزیتی برای من قائل نشدند. ضمن این که مصدومیت من تنها چند روز پیش از مسابقات انتخابی به وقوع پیوست و یک مصدومیت کهنه و غیر قابل درمان نبود. اگر نظری روی من بود می‌توانستند به من هم فرصتی را قائل شوند، اما حسین خانی به خاطره‌ها پیوست و فرصت حضور در المپیک را از دست داد.

آزادکار وزن 70 کیلوگرم تیم ‌ملی با گلایه شدید از برخی ناملایمتی‌ها از سوی برخی افراد در اردوی تیم ‌ملی، افزود: رسول خادم همیشه عدالت را میان همه آزادکاران رعایت می‌کند و به همه کشتی‌گیر‌ان با یک چشم نگاه می‌کند، اما یکسری از آدم‌ها که نمی‌خواهم اسم‌شان را بیاورم با اعمال و رفتارهای خود به وضوح نشان می دادند که نظر مثبتشان روی حسن یزدانی است. البته هر چند این رفتارها می‌تواند بر روی کشتی‌گیر نتیجه‌ منفی بگذارد، اما من با همه این اوصاف جنگیدم و همان طور که گفتم فقط مصدومیت نگذاشت در انتخابی به پیروزی برسم. من در چند سالی که در کشتی حضور دارم هیچ پهلوانی و رفتار خوبی ندیدم و برخی‌ها در آن حضور دارند که منش پهلوانی را رعایت نمی‌کنند.

وی افزود: خادم بارها خواستار این بود که اگر شخصی در قبال من بی مهری و یا ناعدالتی می‌کند اسمش را در اختیار او بگذارم تا او در صورت اثبات آن اقدام لازم را انجام دهد اما من هر بار از این کار خودداری کردم. پس از مسابقات انتخابی به خاطر برخی از بی مهری‌ها می خواستم کشتی را کنار بگذارم، ولی به خاطر کمک به تیم ‌ملی در جا‌م جها‌نی کشتی می گیرم و پس از آن برای آینده‌ام بر‌نامه‌ریزی می‌کنم. من کاملا تنها و بدون حامی پس از مصدومیتی که داشتم به کشتی بازگشتم و در همه میادین هم موفق شدم.

حسین خانی همچنین به انتقاد از داوری در مسابقات انتخابی تیم ملی پرداخت و گفت: داور در 20 ثانیه به من اخطار کم کاری داد اما بیش از یک دقیقه دنبال یزدانی در تشک بودم ولی به او هیچ اخطاری نداد. برای یزدانی در المپیک آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم او بتواند بهترین نتیجه را کسب کند.

انتها‌ی‌ پیا‌م/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید