برگزاری دوره‌های آموزشی روز اروپا در اتاق تهران | اتاق خبر
کد خبر: 339359
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1395 - 02:02
ملاقات مدیرعامل موسسهWIFI اتریش با رییس اتاق تهران
مدیرعامل موسسه همکاری‌های اقتصادی اتاق اتریش (WIFI) ظهر امروز با رییس اتاق تهران ملاقات و درباره آخرین همکاری‌های آموزشی میان این موسسه وابسته به اتاق وین با اتاق تهران تبادل نظر کرد.

اتاق خبر- مدیرعامل موسسه همکاری‌های اقتصادی اتاق اتریش (WIFI) ظهر امروز با رییس اتاق تهران ملاقات و درباره آخرین همکاری‌های آموزشی میان این موسسه وابسته به اتاق وین با اتاق تهران تبادل نظر کرد. اواخر سال گذشته با امضای یک توافق‌نامه‌، همکاری‌های آموزشی میان موسسه WIFI اتریش و اتاق تهران آغاز شد.

در جریان این دیدار ناصر عندلیب مدیر مرکز آموزش اتاق تهران برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت با موضوع مدیریت صادرات و نیز تربیت مدیران شرکت‌های بازرگانی را از جمله مفاد توافقنامه همکاری عنوان کرد. وی با بیان اینکه، اتریش از معدود کشورهای جهان است که نظام آموزش فنی و حرفه‌ای این کشور زیر نظر اتاق بازرگانی قرار دارد، افزود: « مذاکراتی با سازمان فنی و حرفه‌ای کشور صورت گرفت تا با استفاده از تجارب و تخصص موسسه WIFI، آموزش‌های مهارتی از سوی اتاق تهران صورت بگیرد.» مدیرعامل موسسه همکاری‌های اقتصادی اتاق اتریش نیز در این دیدار، با ارائه توضیحاتی ابتدا خاطرنشان کرد که این موسسه آموزشی، وابسته به اتاق بازرگانی وین است و یکی از اهداف کلیدی این موسسه، برقراری ارتباط میان افراد با بنگاه‌های اقتصادی و جهان کسب‌و‌کار است.
«آنتون آفنر» گفت: «اقتصاد و دارایی اتریش بر پایه تخصص و مهارت‌های فنی استوار است.» وی، افزود: «وظیفه اصلی موسسه WIFI ارائه خدمات به اعضای اتاق بازرگانی اتریش و پاسخگویی به نیازهایی است که اعضا و فعالان اقتصادی این کشور دارند. از این رو، همکاری این موسسه با اتاق تهران نیز بر این اساس شکل خواهد گرفت و ما به دنبال آن هستیم که با کمک و همکاری اتاق تهران، با آموزش افراد و بنگاه‌های اقتصادی و صنعتی عضو این اتاق، به ارتقای آنها کمک کنیم.»
رییس اتاق تهران نیز با اشاره به اینکه نقص در آموزش‌های مهارتی، یکی از نقاط ضعف بنگاه‌ها و صنایع ایران است، گفت: «اتاق تهران در تلاش است تا این ضعف را برطرف کند و از این رو، با همکاری موسسه WIFI  و توافقی که چندی پیش میان دو طرف به امضا رسید، توان مهارتی اعضا و بنگاه‌های عضو اتاق تهران را ارتقا خواهیم داد.»
مسعود خوانساری، یکی از اهداف این توافق نامه را انتقال تکنولوژی و دانش تخصصی به بنگاه ها و صنایع ایران عنوان کرد و افزود: «بر اساس این توافقنامه همکاری، آموزش مربیان ایرانی در دستورکار قرار گرفته است تا این مربیان پس از گذراندن دوره‌های تخصصی موردنیاز، بتوانند به نیازهای آموزشی بنگاه‌ها و افراد در اتاق تهران پاسخ دهند.»

منبع: اتاق تهران 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید