«بوش» آلمان در تهران | اتاق خبر
کد خبر: 339434
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1395 - 06:13
بوش آلمانی، امروز دفتر رسمی خود را در تهران برای گسترش فعالیت‌های اقتصادی و پیگیری امور سرمایه‌گذاری در ایران افتتاح می‌کند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از فرصت امروز، اصولا مصرف کنندگان بازار ایران، نام بوش را در کنار لوازم خانگی می‌شناسند اما اهالی خودرو به خوبی می‌دانند که ورود این شرکت به ایران و مشارکت آن با قطعه‌سازان ایرانی، تحولی عظیم را در صنعت قطعه‌سازی ایران به‌ویژه در بخش ایمنی به وجود خواهد آورد. سال‌هاست که موضوع کیفیت در صنعت خودروی ایران نقطه پرگار همه انتقادات است.

این انتقادات به‌ویژه در بحث قطعات ایمنی رنگ جدی‌تری به خود می‌گیرد. حالا در شرایط پسابرجام، ورود مستقل بوش به بازار ایران برای گسترش سرمایه‌گذاری و در عین حال نهایی شدن مذاکرات این شرکت با یکی از قطعه‌سازان برای تولید قطعات ایمنی خودرو می‌تواند نوید‌دهنده روزهای خوش ارتقای سطح ایمنی خودروها باشد.

حسن کریمی سنجری، کارشناس صنعت خودرو، درباره ورود این شرکت به بازار ایرانی می‌گوید: «صنعت خودروسازی ایران هیچگاه بدون سرمایه‌گذاری در صنعت قطعه‌سازی خود نخواهد نتوانست به سمت توسعه سوق پیدا کند و در این بین حضور قطعه‌سازان بزرگ و نامدار دنیا نظیر بوش می‌تواند به روند توسعه خودروسازی در ایران سرعت بخشد.

نکته مثبت این موضوع آن است که خوشبختانه بر عکس آنکه صنعت خودروسازی ایران بیشتر تحت مدیریت دولتی قراردارد، قطعه‌سازان ایرانی عمدتا از بخش‌خصوصی هستند، بنابراین این امر می‌تواند باعث تسریع در روند توسعه قطعه‌سازی ایران شود.‌»‌ ‌

او می‌افزاید: «شرکت بوش یکی از بزرگ‌ترین قطعه‌سازان دنیا به‌ویژه در طیف قطعات اصلی موتور خودرو است که با درآمدی بالغ بر 50 میلیارد یورو در سال به‌عنوان یکی از پردرآمدترین و البته با‌کیفیت‌ترین قطعه‌سازان دنیا مطرح است اما این موضوع را نیز باید در نظر گرفت که برخورداری از قطعات با کیفیت این قطعه‌ساز نامدار مستلزم پرداخت هزینه بالایی است، بنابراین مذاکره با این شرکت باید مبتنی بر اصل افزایش کیفیت قطعات خاص براساس حداقل قیمت تمام شده قطعات صورت پذیرد که اجرایی کردن این اقدام، توانایی بالایی در مذاکره و نحوه مشارکت می‌طلبد.

یکی از راه حل‌های کاهش قیمت تمام شده قطعات تامین شده از این شرکت می‌تواند انتقال دانش تولید قطعات به شرکت‌های قطعه‌سازی داخلی باشد که با بهره‌مندی از نیروی انسانی نسبتا ارزان داخلی  (درمقایسه با سطح درآمد نیروی انسانی اروپایی) و نیز تجهیزات و پلنت‌های داخلی این امر امکان‌پذیر است.‌»‌ ‌

گستره فعالیت‌های شرکت بوش

شرکت آلمانی بوش یک گروه تولیدی و خدماتی است که در زمینه خدمات و تولیدات تکنولوژی فعالیت می‌کند. شرکت بوش بزرگ‌ترین تولید‌کننده لوازم خودکار در جهان است. این شرکت بزرگ در سراسر دنیا حدود 375 هزار کارمند دارد. فروش کلی این شرکت در سال 2015 حدود 70.6 میلیارد یورو بوده است. استراتژی گروه تولیدی بوش، روی ارائه نوآوری‌های زندگی مدرن تمرکز دارد. این شرکت با عرضه خدمات و محصولات نوآور سطح کیفیت زندگی را در سراسر دنیا افزایش داده است.

فعالیت‌های این شرکت به چهار بخش خودرو،‌ صنعت و تکنولوژی،‌ کالا‌های مصرفی، انرژی و فناوری‌های ساختمانی تقسیم می‌شود. فعالیت بوش در زمینه‌های مختلف به شرح زیر است:

خــودرو و تـجـهیـزات اتومبیل: شرکت بوش یکی از بزرگ‌ترین عرضه‌کننده‌های قطعات اتومبیل بوده و تقریباً‌ با همه خودروسازان جهان تعامل دارد.

صنعت و تکنولوژی: این شرکت فناوری‌های جدید را در زمینه بسته‌بندی و کنترل کیفیت محصولات ارائه می‌دهد.

کالا‌های مصرفی: این شرکت تولید‌کننده لوازم خانگی، ماشین آلات برقی، ابزارآلات برقی ساخت‌و‌ساز (مانند چکش برقی، دریل) و ابزارهای اندازه‌گیری است.

انرژی و فناوری‌های ساختمانی: بوش طراح و تولید‌کننده سیستم‌های امنیتی ساختمان، سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی است.

امروز دفتر بزرگ‌ترین تأمین‌کننده قطعات ایمنی خودرو در ایران گشایش می‌یابد تا شاید راهگشای برطرف کردن ضعف سطح ایمنی خودروهای ساخت داخل باشد.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید