آغاز همایش مدیران عامل نیروگاه های برق ایران در شازند | اتاق خبر
کد خبر: 339553
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1395 - 12:52
همایش مدیران عامل نیروگاه های برق ایران روز چهارشنبه در نیروگاه حرارتی شازند از توابع استان مركزی آغاز شد.

اتاق خبر: مدیرعامل نیروگاه حرارتی شازند، در این همایش كه به مدت 2 روز برگزار می شود؛ مدیران عامل 40 نیروگاه دولتی و خصوصی كشور حضور دارند.
حمید بادرستانی افزود: هدف از برگزاری این همایش ملی برنامه ریزی و مدیریت بهینه انرژی الكتریكی برای گذران پیك مصرف تابستانی است.
وی گفت: در فصل تابستان به دلیل افزایش میزان مصرف انرزی الكتریكی فشار زیادی روی صنعت برق و نیروگاه ها برای تامین نیاز كشور است و بحث و تبادل نظر درباره راهبردهای تامین انرزی با ظرفیت های موجود در این همایش موضوع محوری است.
مدیرعامل نیروگاه حرارتی شازند بیان كرد: عبدالرسول پیشاهنگی معاون امور هماهنگی تولید شركت توانیر، استاندار مركزی و جمعی از مدیران استانی و منطقه ای حوزه انرژی الكتریكی نیز در این همایش حضور دارند.
بادرستانی گفت: روز نخست این همایش، ویژه موضوع های تخصصی است و در روز دوم تورهای تخصصی از صنعت برق و آشنایی با قابلیت های گردشگری استان مركزی پیش بینی شده است.
نیروگاه حرارتی شازند در سال 79 در كیلومتر 25 جاده شازند - اراك و در شرق پالایشگاه شازند تاسیس شد.
این واحد یكی از نیروگاه های ایران از نوع حرارتی با ظرفیت تولید یك هزاو 300 مگاوات انرژی الكتریكی است كه فعالیت آن از طریق چهار واحد بخار 325 مگاواتی است.
این نیروگاه روزانه 50 دقیقه تا یك ساعت از برق مورد نیاز شبانه روز كشور را تامین می كند كه معادل سه تا پنج درصد انرزی الكتریكی تولید شده در ایران است.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید