امام جمعه گرگان بر عملياتي شدن مصوبات سفر رئيس جمهور به گلستان تاكيد كرد | اتاق خبر
کد خبر: 340100
تاریخ انتشار: 17 اردیبهشت 1395 - 21:29
نماينده ولي فقيه در استان گلستان و امام جمعه گرگان بر عملياتي شدن مصوبات سفر رئيس جمهور به استانها بويژه در اين خطه شمالي كشورمان تاكيد كرد.

اتاق خبر - آيت الله سيدكاظم نورمفيدي در خطبه هاي نماز جمعه امروز گرگان گفت: در سفر دولت تدبير و اميد به گلستان طرح هايي براي رشد و پيشرفت استان تصويب شد كه از جمله مهمترين آن مي توان به تاسيس منطقه آزاد تجاري و اقتصادي در منطقه مرزي اينچه برون اشاره كرد.

عضو مجلس خبرگان رهبري با اشاره به ضرورت شتاب بخشي در اجراي طرحهاي سفر رئيس جمهوري؛ به طرح ملي راه آهن گرگان - مشهد نيز اشاره و خاطرنشان كرد: منتخبان استان گلستان در مجلس مسئوليت خطيري در رابطه با پيگيري و حصول نتيجه اين گونه طرحها دارند.
آيت الله نورمفيدي خاطرنشان كرد: استان گلستان با وجود سرسبزي ظاهري آن يكي از استان هاي غيربرخوردار محسوب مي شود بطوريكه در برخي شاخص هاي توسعه جزو رتبه هاي آخر كشور است.
نماينده ولي فقيه در گلستان توجه به مناطق گردشگري استان از جمله جزيره آشوراده و ديوار دفاعي گرگان را براي توسعه منطقه ضروري عنوان كرد و گفت: توجه به اين مناطق در كنار ايجاد زيرساخت هاي گردشگري تاثير زيادي در جذب گردشگران داخلي و خارجي و به تبع آن توسعه اقتصادي استان خواهد داشت.
ديوار دفاعي گرگان كه پس از ديوار چين بزرگترين طرح دفاعي دست ساز بشر است از كرانه شرقي درياي خزر در غرب گلستان تا شرق اين استان ادامه دارد و بخش اعظم آن تخريب شده است.
آشوراده تنها جزيره ايراني درياي خزر نيز در حوزه جغرافيايي بندر تركمن از مناطق بكر و زيبايي است كه بويژه طي سالهاي اخير مورد توجه گردشگران قرار گرفت.
آيت الله نورمفيدي همچنين در بخش ديگري از خطبه هاي نماز جمعه گرگان گفت: مطابق اخبار دريافتي ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي در استان گلستان تشكيل شده است و در اين رابطه بايد به مردم اطلاع رساني بيشتري صورت گيرد.
امام جمعه گرگان گفت: همانگونه كه مقام معظم رهبري پيشنهاد تشكيل چنين ستادي را در دولت دادند، وجود آن در استانها براي پيگيري مسائل و مشكلات ضرورت دارد.
آيت الله نورمفيدي خاطرنشان كرد: ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي در استانها بايد به دور از جناح بندي فقط براي توسعه هر استان فكر و تلاش كند و براي موفقيت بيشتر از ظرفيت تمامي نهادهاي دولتي، فعالان اقتصادي، نمايندگان مجلس و تشكل هاي مردم نهاد استفاده شود.
نماينده ولي فقيه در گلستان در بخش ديگري از سخنان خود با تقدير از حضور پرشور مردم در مرحله دوم انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي و تشكر از تمامي دست اندركاران آن بر ارائه خدمت صادقانه به مردم توسط منتخبان تاكيد و تصريح كرد: منتخبان مجلس بايد بدانند كه تنها نماينده يك حوزه يا يك استان نيستند، بلكه به تمام ملت تعلق داشته و در قبال آنها مسئول هستند.

ایرنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید