راه‌اندازی استادیوم ورزشی اسب در استان البرز | اتاق خبر
کد خبر: 340126
تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1395 - 01:09
استاندار البرز در رأس هیاتی از مرکز پرورش اسب در ساوجبلاغ و دهکده ورزشی چهارباغ بازدید بعمل آورد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، سیدحمیدطهائی امروز(15اردیبهشت)، در حاشیه بازدید مرکز پرورش اسب در ساوجبلاغ و دهکده ورزشی چهارباغ گفت: در حال حاضر نزدیک به یکصد واحد پرورش اسب در استان البرز سرمایه ‌گذاری کرده‌اند و در راستای تحقق راهبردهای اقتصاد مقاومتی، این صنعت یکی از صنایع بومی است که می‌توان روی آن سرمایه گذاری کرد.

وی افزود: خوشبختانه انواع اسب‌ها در این استان با خالص‌سازی ژنتیک، رشد و پرورش داشته‌اند و دستاوردهای خوبی را می‌توان از این طریق به بازار عرضه نمود.

طهائی با اشاره به اینکه نسل اسب‌های دنیا از نژاد ترکمن و عرب به فلات ایران باز می‌گردد، گفت: انتظار می‌رود از این پتانسیل خوب استان در این صنعت که به نوعی بومی‌سازی شده است، بهره مند شویم.

استاندار البرز در ادامه از اجرای برنامه‌های عملیاتی در راستای توسعه صنعت پرورش اسب در سطح استان خبر داد و گفت: به دنبال راه اندازی استادیوم ورزشی اسب در استان هستیم تا علاوه بر برگزاری مسابقات چوگان و اسب سواری، انواع نژادهای اسب نیز به نمایش گذاشته و معرفی شود.

وی افزود: با توجه به همجواری البرز با تهران و تمایلی که از سوی بخش خصوصی در توسعه این صنعت وجود دارد، می‌توان به نحو ویژه‌ای دستاوردهای صنعت پرورش اسب را در سطح ملی معرفی کرد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید