تردد نفتكش ها در پایانه های صادراتی خارك تا دوبرابر افزایش یافت | اتاق خبر
کد خبر: 340132
تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1395 - 01:51
مدیر عامل شركت پایانه های نفتی ایران
مدیر عامل شركت پایانه های نفتی گفت: پس از رفع تحریم ها میزان تردد نفتكش ها در پایانه های صادراتی خارك تا 2برابر افزایش یافته و نفتكش های اسپانیایی ،نروژی و رومانیایی برای نخستین بار پس از اجرایی شدن برجام در این پایانه بارگیری می كنند.

اتاق خبر - پیروز موسوی عصر جمعه در نشست خبری كه در حاشیه بیست و یكمین نمایشگاه صنعت نفت برگزار شده بود، در پاسخ به خبرنگار با اعلام این مطلب افزود: پیش از رفع تحریم ها تنها نفتكش های ژاپنی اجازه داشتند در ایران بارگیری كنند و فقط یك نفتكش می توانست در خلیج فارس حضور داشته باشد.
وی ادامه داد: اما اكنون با رفع تحریم ها سایر كشورها از جمله چین و اروپایی ها به شكل گسترده در پایانه های ایران فعالیت دارند.
مدیر عامل شركت پایانه های نفتی درباره صادرات میعانات گازی نیز گفت: اكنون بیش از 500هزار بشكه میعانات گازی در روز صادر می شود.
موسوی در پاسخ به خبرنگار دیگری در خصوص ظرفیت پایانه های نفتی ایران گفت: سال گذشته ركورد صادرات 7.1میلیون بشكه در یك روز به ثبت رسید.
وی درباره راه اندازی پایانه صادراتی جاسك بر ساحل دریای عمان نیز گفت: با راه انداز پایانه صادرات، نفت ایران بدون نیاز به عبور از تنگه هرمز انجام می شود.
مدیر عامل شركت پایانه های نفتی اضافه كرد : این پایانه از ظرفیت صادرات روزانه 2 میلیون بشكه نفت و همچنین ذخیره 10میلیون بشكه نفت و میعانات برخوردار خواهد بود.
موسوی یادآور شد: این پایانه صادراتی سكوی صادراتی بوده و عملیات بارگیری از طریق گوی های شناور انجام خواهد شد.
وی در ادامه از طرح ذخیره سازی نفت خام در مخازن زیر زمینی خبر داد و گفت: قرار است مطالعات مربوط به ایجاد مخازن 10میلیون بشكه ای در فاصله 100 كیلومتری ساحل اجرا شود.
مدیر عامل شركت پایانه های نفتی اضافه كرد: هم اكنون مخازن رو زمینی به ظرفیت 10 میلیون بشكه در منطقه گناوه در حال احداث است.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید