بخش نظارت بانک مرکزی پیگیر رتبه بندی بانک‌ها است | اتاق خبر
کد خبر: 340199
تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1395 - 13:21
اصغر میرمحمدصادقی گفت: بخش نظارتی بانک مرکزی بر روی رتبه بندی بانک‌ها کار می‌کند که امیدواریم به نتیجه برسد.

اتاق خبر: سید اصغر میرمحمدصادقی  در مورد اصلاح نظام بانکی اظهار داشت: اصلاح ساختار اداری و بانکی نیازمند چندین فاکتور است که برخی از فاکتور‌ها درونی و برخی دیگر بیرونی است و همه باید کمک کنند تا این اتفاق بیفتد زیرا این موضوع نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها و به خصوص دولت است.

وی در پاسخ به این پرسش که برای کاهش بدهی‌های بانکی از طریق اوراق چه راهکاری وجود دارد؟ ، گفت: موضوع اوراق یک نوع تامین مالی برای کاهش بدهی ‌ها است. البته یک نوع اوراق بنام اوراق اسناد خزانه برای کاهش بدهی‌ها نیز وجود دارد که خوشبختانه ۲ سال است که در سیستم بانکی راه‌اندازی شده و زمانی که اسناد خزانه عرضه عمومی می‌شود در صورت عدم فروش، آن را به پیمانکاران می‌دهند که این خود تسویه بدهی محسوب می‌شود و پیمانکاران نیز اوراق را برای فروش به سیستم بانکی می‌برند.

وی افزود: در این پروسه هم پیمانکار منتفع می‌شود و هم سیستم بانکی و هم بدهی‌های دولت کاسته می‌شود و در کل این گونه ابزار‌ها به تسویه بدهی کمک می‌کند.

میرمحمد صادقی با بیان این که بخشی از مشکلات بانک‌ها مربوط به تحریم‌ها نیستند و موضوع فقدان رتبه‌بندی بانک‌ها در آن مطرح است، گفت: بخش نظارتی بانک مرکزی بر روی رتبه بندی بانک‌ها کار می‌کند که امیدواریم به نتیجه برسد.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید