وعده توانیر برای حذف سوخت مازوت از نیروگاه‌ها | اتاق خبر
کد خبر: 340243
تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1395 - 15:36
بر اساس تدابیر وزارت نیرو و توانیر سال گذشته میزان مصرف مازوت در نیروگاه‌های کشور کاهش خوبی داشته است و آنگونه که پیش‌بینی شده قرار است مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها به صفر درصد برسد.

اتاق خبر: آرش کردی ، درباره میزان مصرف سوخت نیروگاه‌ها گفت: برخی نیروگاه‌ها مانند نیروگاه شهید رجایی از سوخت مازوت استفاده می‌کند که برای این مساله نیز تدابیری در نظر گرفته شده است.

به گفته وی در سال 1393، معادل 72 درصد سوخت مصرفی نیروگاه‌ها گاز و 18 درصد مازوت و گازوییل بود که براساس همکاری‌های وزارت نفت سال گذشته این عدد به 81 درصد رسید.

مدیرعال توانیر با بیان این‌که بخش عمده‌ای از نیروگاه‌هایی که از سوخت مایع استفاده می‌کردند در حال حاضر از گاز استفاده می‌کنند، گفت: هدف ما این است که به سمتی پیش برویم که مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها به صفر برسد.

وی تصریح کرد: نیروگاه شهید رجایی جزو نیروگاه‌هایی است که تغییر سوخت آن در دستور کار ما قرار گرفته است و تغییر سوخت این نیروگاه جزو اولویت‌های کاری توانیر است.

در حال حاضر، نیروگاه شهید رجایی با دارا بودن 13 واحد بخاری و سیکل ترکیبی و در مجموع با ظرفیت تولید نامی 2040 مگاوات، حدود شش درصد از سهم کل تولید شبکه سراسری برق را بر عهده دارد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید