عرضه 300 كتاب جدید درباره تاریخ و فرهنگ ارمنی ها در نمایشگاه كتاب | اتاق خبر
کد خبر: 340302
تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1395 - 18:41
حدود سیصد جلد كتاب در مورد فرهنگ و هنر ارمنستان برای نخستین بار در نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

اتاق خبر - آرمن سركسیان مسئول غرفه ارمنستان در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران ارمنستان درباره آثار عرضه شده در این غرفه گفت: حدود سیصد عنوان كتاب در مورد فرهنگ وهنر ارمنستان به نمایشگاه بین المللی كتاب تهران آورده شده است.
سركیسان ادامه داد: ارمنستان در سال گذشته غرفه‌ای نداشت و امسال برای اولین بار است كه در نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران غرفه دارد.
وی افزود: امسال صرفا به خاطر بیست و پنجمین سالگرد استقلال ارمنستان تمركز ما بر این است كه غرفه ارمنستان را به بهترین شكل عرضه كنیم.
سركیسان با اشاره به محتوای كتاب‌هایی كه عرضه شده بیان داشت: محتوای كتاب‌های ما یك بخش آن نقاشی، داستانی، عكس ونمونه قالی‌های قدیم تا قالی‌های جدید است.
مسوول غرفه ارمنستان با اشاره به امكانات رفاهی نمایشگاه كتاب تصریح كرد: از امكانات رفاهی اینجا راضی هستیم و تنها مساله‌ای كه ناراحت كننده است مسافت طولانی است.
سركسیان با اشاره به فرهنگ غنی ایران و ارمنستان افزود: ارمنی‌ها به فرهنگ ایران مخصوصا فردوسی و علاقه دارند. این كتاب‌ها توسط مترجمان ما ترجمه و به چاپ رسیده و در كشور ما مورد استقبال قرار گرفته است.
وی در پایان افزود: استقبال از غرفه ارمنستان خوب بوده است و امید است كه تا آخر نمایشگاه به همین این شكل ادامه داشته باشد. غرفه ارمنستان در سالن ملل قرار دارد.
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران با شعار «فردا برای برای خواندن دیر است...» از 15 تا 25 اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد. این نمایشگاه روز های یاد شده از ساعت 10 تا 20 برای بازدید عموم دایر است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید