اموال عمومی در قالب لایحه بودجه نباید به تاراج گذاشته شود | اتاق خبر
کد خبر: 340516
تاریخ انتشار: 19 اردیبهشت 1395 - 12:23
نماینده مردم تهران نسبت به تاراج گذاشته شدن اموال عمومی دولت و تسهیلات ارزی پرداخت شده به تولیدکنندگان هشدار داد و افزود: این منابع نباید به تاراج گذاشته شود.

اتاق خبر: در پی ارائه پیشنهاد جایگزین تبصره الحاقی 16 که توسط رئیس کمیسیون ویژه حمایت تولید ملی مطرح شد، علیرضا محجوب با انتقاد از این پیشنهاد با استناد به بند 9 اصل 3 قانون اساسی این پیشنهاد را تبعیض آشکار بین تولیدکنندگان منظم و نامنظم دانست.

 دبیرکل خانه کارگر همچنین با استناد به اصل 52 قانون اساسی یادآور شد: هیچ عدد و رقمی در قالب این پیشنهاد مطرح نشده است.

 وی ادامه داد: اگر گیرندگان تسهیلات ارزی طبق پیشنهادی که آقای فولادگر داده است از تاریخ ابلاغ این قانون تا مدت شش ماه فرصت یابند بدهی خود به قیمت روز گشایش را با بانک‌های عامل اعم از موارد تهاتر شده یا موارد تهاتر نشده در کل بانک‌ها را تعدیه یا تعیین‌تکلیف کنند بین تولیدکنندگان منظم و نامنظم تبعیض به وجود خواهد آمد.

 این عضو کمیسیون مجلس ادامه داد: مبلغی که در قالب این پیشنهاد به ثروتمندان هدیه خواهد شد بالغ بر 15 میلیارد تومان است و این در حالی است که مردم را به خاطر یک میلیون تومان تسهیلات که در بازپرداخت اقساط آن دچار مشکل شده‌اند، به زندان می‌اندازیم. بخش اعظمی از این 15 هزار میلیارد تومان در خارج از کشور اینوویس شده است. مجلس نباید بدون محاسبه ریال به ریال بودجه دولت چنین هدیه‌ای به ثروتمندان بدهد. همه ما فردای قیامت باید جوابگوی این اقدام خود باشیم.

 نماینده مردم تهران ادامه داد: در صورت تصویب این پیشنهاد از جیب فقرا درمی‌آوریم و به ثروتمندان هدیه می‌دهیم البته این سخن بنده به معنای رسیدگی نشدن به وضعیت تولیدکنندگانی که اکنون مفلس شده‌اند، نیست بلکه بنده معتقدم نباید به صورت تکی و بدون عدد و رقم مشخص چنین اجازه‌ای به دولت داده شود.

 محجوب متذکر شد: این پیشنهاد علیه کسانی است که در گذشته تصویه حساب کرده‌اند و گویا مجلس این افراد را می‌خواهد مجازات کند. نباید مصوبه‌ای داشته باشیم که به معنای تشویق خطاکاران و تنبیه درست‌کاران باشد. در غیر این صورت از این پس دریافت‌کنندگان تسهیلات ارزی تسهیلات خود را بازپرداخت نخواهند کرد.

منبع: ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید