شناسنامه دار شدن کارگران قنادی ها و اصلاح قانون حریم صنفی | اتاق خبر
کد خبر: 340708
تاریخ انتشار: 19 اردیبهشت 1395 - 17:50
رییس اتحادیه قنادان تهران در گفت و گو با اتاق خبر اعلام کرد
رییس اتحادیه قنادان تهران اصلاح قانون حریم صنفی و شناسنامه دار کردن کارگران این صنف با سابقه را از مهم ترین برنامه های صنف فروشندگان شیرینی اعلام کرد.

علی بهرمند در گفت و گو با اتاق خبر افزود: حذف حریم صنفی موجب ایجاد رقابت ناسالم و بروز تخلفات صنفی شده است و می بایست این رویه در قانون نظام صنفی اصلاح شود.

وی با بیان اینکه اتحادیه پیگیر اصلاح قانون حریم صنفی است؛ افزود: به طور حتم اصلاح این قانون موجب بالارفتن ميزان رقابت در بين صاحبان واحدهاي صنفي خواهد شد و ایجاد مشاغل کاذب، کاهش اشتغالزایی و رقابت ناسالم کاهش خواهد یافت.

رییس اتحادیه قنادان تهران در بخش دیگری با اشاره به اینکه شناسنامه دار کردن کارگران صنف فروشندگان شیرینی در اولویت برنامه های اتحادیه قرار دارد؛ گفت: قصد داریم کارگران با شناسنامه معین بتوانند در دوره های آموزشی اتحادیه حضور پیدا کنند تا از این طریق شیوه پخت شیرینی با استانداردهای جهانی مطابقت کند و همچنین افزایش رضایتمندی مردم را شاهد باشیم.

بهرمند با اعلام اینکه با شناسنامه دار شدن فعالان این صنف بهتر می توان پیگیر مطالبات جامعه زحمتکش کارگران قنادی ها باشیم، عنوان کرد: بانک اطلاعاتی از کارگران در اتحادیه تهیه خواهد شد و در این راستا تخصص و تبحر کارگران به صورت دقیق مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: خوشبختانه با راه اندازی آموزشگاه شیرینی پزی در محل اتحادیه و حضور قابل توجه هنرجویان؛ تنوع تولید شیرینی در واحدهای صنفی بسیار چشمگیر بود و این برنامه همچنان ادامه خواهد داشت.

94103ت

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید