فقدان احزاب، بهشت مفسدان اقتصادي و اداري است | اتاق خبر
کد خبر: 340757
تاریخ انتشار: 19 اردیبهشت 1395 - 23:19
مديركل سياسي وزارت كشور:
مديركل سياسي وزارت كشور با اشاره به اهميت حضور و فعاليت احزاب گفت: فقدان احزاب، هر جامعه اي را به بهشت مفسدان اقتصادي و اداري تبديل مي كند.

اتاق خبر - محمدامين رضازاده ، به نقش مهم احزاب به عنوان ناظر براي ايجاد فضاي سالم در بخشهاي مختلف جامعه اشاره و تصريح كرد: اگر احزاب، رسانه ها و سازمانهاي مردم نهاد در جامعه اي فعال و ناظر باشند، كسي امكان سوء استفاده از هيچ موقعيتي را به خود نمي دهد.

وي افزود: حضور فعال احزاب مي تواند به نشاط سياسي جامعه كه از اهداف دولت يازدهم است، كمك بزرگي كند.
وي پذيرش رقيب را شالوده تفكر حزبي دانست و افزود: پذيرش رقيب هنوز در جامعه ما جانيفتاده است و بايد صحبت هاي چندسويه و به نتيجه رسيدن بر سر اشتراكات در شرايط كنوني كشور را تمرين كنيم.
رضازاده فعاليت و گرايش برخي احزاب به دولتهاي خارجي را در دوران پيش از پيروزي انقلاب از دلايل نگاه منفي مردم ايران به احزاب عنوان كرد و گفت: بخشي از اين ديدگاه منفي نيز به خاطر عملكرد نادرست احزاب در دهه 1320 بوده است.
وي افزايش ظرفيت در مسئولان براي بهره گيري از توان احزاب را در شرايط كنوني كشور ضروري دانست و تاكيد كرد: دولت يازدهم قصد دارد از افرادي كه موفق به رقابت يا راهيابي به مجلس دهم شوراي اسلامي نشدند، به عنوان مشاور، افراد داراي نفوذ و صاحب انديشه در بخشهاي مختلف امور اجرايي كشور استفاده كند و اين امر نشاندهنده توجه دولت تدبير و اميد است
وي با بيان اينكه در دولت تدبير و اميد كشور پس از فراز و نشيب هاي متعدد، مشي اعتدالي در پيش گرفت، افزود: دولت يازدهم فرصتي است كه كشور با وجود تمام نيروهاي دلسوز انقلاب و با مشي اعتدالي كه ريشه ديني دارد و متعلق به يك جريان سياسي و گروه حزبي نيست، اداره شود.
مديركل سياسي وزارت كشور با اشاره به اجرايي شدن سياست تعامل با دنيا از سوي دكتر روحاني رئيس جمهوري، تصريح كرد: با اين مشي دولت تدبير و اميد، ايران هراسي و شيعه هراسي از كشور ستوده شد.
وي ياد آور شد: كشور در شرايط كنوني نيازمند همدلي و تعامل بر سر اشتراكات براي رسيدگي به مشكلات اقتصادي و معيشتي مردم است.
وي با اشاره به لزوم ايجاد امنيت سرمايه گذاري براي ايجاد ثبات اقتصادي در كشور از طريق ايجاد فضاي تعاملي در درون كشور، ادامه داد: ايران اسلامي امروز به عنوان امن ترين كشور منطقه براي سرمايه‌گذاري مطرح است.
مديركل سياسي وزارت كشور روز يكشنبه در نشست‌هايي با بخشداران، فرمانداران و مسئولان شهرستانها و همچنين نمايندگان و دبيران اجزاب و فعالان طيف هاي مختلف سياسي استان سمنان شركت كرد.
در استان سمنان هفت حزب به طور رسمي فعاليت دارند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید