آغاز بررسی اعتبار شرکت‌های نفتی خارجی از اوایل خرداد | اتاق خبر
کد خبر: 341255
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 13:45
معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع مالی شرکت ملی نفت با اشاره به این‌که کار بررسی شرکت‌های خارجی معتبر برای حضور در مناقصه میادین نفتی ایران از اواخر ماه می (اوایل خرداد) آغاز می‌شود.

اتاق خبر: علی کاردر ، با اشاره به این‌که پیش از برگزاری مناقصات لازم است لیستی از شرکت‌های خارجی معتبر تهیه شود، گفت: کار بررسی شرکت‌ها و جمع‌آوری اطلاعات از اواخر می (اوایل خرداد) آغاز می‌کنیم که این عملیات یک ماه به طول خواهد انجامید.

وی ادامه داد: در این راستا اطلاعات را شرکت‌های خارجی حوزه E&P و IOC تهیه و شرکت‌ها را در سه بخش شرکت‌های بزرگ، متوسط و کوچک طبقه‌بندی خواهیم کرد و سپس لیستی از شرکت‌های خارجی مورد تایید برای فعالیت در ایران را نهایی و تصویب می‌کنیم.

معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع مالی شرکت ملی نفت ادامه داد: پیش از تهیه این فهرست وارد کار مناقصه نخواهیم شد و ابتدا باید لیستی از شرکت‌های تایید شده در مناقصات را ارائه دهیم.

کاردر با اشاره به این‌که هنوز میادین مورد نظر برای برگزاری نخستین مناقصه نیز تعیین نشده است، اظهار کرد: البته میادین اولویت‌دار معلوم است و ما 10 تا 12 میدان مشترک یا میدان توسعه یافته نیاز به افزایش بازیافت داریم که در اولویت است.

به گفته کاردر شرکت‌هایی که می‌خواهند در مناقصه حاضر باشند باید شرکت‌های بین‌المللی E&P باشند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید