دیدار کیومرث هاشمی با استاد کانگ | اتاق خبر
کد خبر: 341470
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1395 - 00:22
شین چال کانگ گفت: موفقیت تکواندوی ایران به حدی رسیده است که همین چند ماه پیش برای نخستین بار کره ای ها در خارج از کشور خود یعنی ایران اقدام به برگزاری اردوی مشترک کردند تا ببینند رمز موفقیت تکواندوی ایران در این چند سال به چه دلیل بوده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، سید محمد پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو و استاد کانگ سرمربی اسبق تیم های ملی پومسه و کیوروگی ایران با حضور در کمیته ملی المپیک با کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک دیدار کردند. در ابتدای این دیدار رئیس کمیته ملی المپیک ضمن خیر مقدم به حضور کانگ در تهران گفت:مردم ما و بخصوص تکواندو کاران از دهه 60 حضور شما را در راس تیم ملی تکواندو کیورگی در خاطر دارند. با زحماتی که برای تکواندوی ما کشیده اید و موفقیت هایی که کسب کرد ه اید و در سالهای اخیر نیز بعنوان سرمربی پومسه نیز همچنان در کنار تکواندو ما بوده و همیشه مربیان و تکواندو ما از شما به نیکی و احترام یاد می کنند و خدمات شایسته شما را ارج می نهند.

وی ادامه داد: تکواندو ایران در نزدیک به دو دهه توانست به جایگاهی از تکواندوی جهان دست یابد که بعنوان اولین کشور غیر کره ای بسیاری از قهرمانی های قاره ای و جهانی را در رده های سنی مختلف از آن خود کند بطوریکه صاحب سبک باشد بخصوص که این موفقیت ها با رشد اخلاقی و تاکید بر معنویت و اخلاقیات است و همواره مربیان و تکواندوکاران از نظر اخلاق نمونه بوده اند که یکی از رموز موفقیت این رشته ثبات مدیریت و تلاشهای دلسوزانه آقای پولادگر بوده است.

در ادامه شین چال کانگ ضمن قدردانی از حمایتهای مسئولان ورزش کشور از تکواندو ابراز داشت: موفقیت تکواندوی ایران به حدی رسیده است که همین چند ماه پیش برای نخستین بار کره ای ها در خارج از کشور خود یعنی ایران اقدام به برگزاری اردوی مشترک کردند تا ببینند رمز موفقیت تکواندوی ایران در این چند سال بخاطر چه بوده است و بدون تردید این موفقیت بدست نمی آمد مگر در سایه تلاش مربیان، تکواندو کاران و حمایت دولت و مسئولان ورزش این کشور و زحمات شخص آقای پولادگر که فرد شناخته شده ای در تکواندو جهان هستند.

وی ادامه داد: من چند روز گذشته سری به خانه کشتی شما زدم که انصافا از نظم و انضباط حاکم در آنجا و تلاشی که کشتی گیران شما می کنند و تمرینات سنگین شان لذت بردم و تحت تاثیر قرار گرفتم. در مرکز جهانی تکواندو ایران نظم و دیسیپلین خاصی حکمفرماست و آرزوی هر تکواند کاری است که در این مرکز با هوگوپوشان ایرانی تمرین کند چرا که اروپا خیلی زودتر از ایران تکواندو را شروع کرد و سرمایه گذاری زیادی کرد ولی از نظر تعداد تکواندو کاران و سطح فنی به شما نمی رسد.

در خاتمه سید محمد پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو ضمن قدردانی از خدمات کانگ در سالهای گذشته و حمایت های کمیته ملی المپیک ابراز کرد: برای تکواندو توجه به مسائل اخلاقی و جوانمری بیشتر از قهرمانی اهمیت دارد و خود آقای کانگ که مدتی بعنوان سرمربی در تکواندو ایران بوده اند در زمینه اجرای نظم و قوانین حاضر در اردو و موازین اخلاقی بسیار سخت گیرانه عمل می کرند و معقتد بودند قهرمانی بدون اخلاق ارزشی ندارد.

پولادگر خاطر نشان کرد: توجه به نظم و دیسیپلین در اردو و اخلاقیات در اولویت تکواندو ایران است و خوشحالیم که مربیان و قهرمانان ما جدای از قهرمانی در زمینه اخلاقی نیز نمونه اند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید