تاکید خادم بر حمایت‌های معنوی و مادی از ورزش بانوان | اتاق خبر
کد خبر: 341491
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1395 - 01:54
معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان گفت: ورزش بانوان کشور باتوجه به هزینه های انجام شده برای آن در کسب نتیجه عملکرد بهتری نسبت به مردان داشته است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، امیر رضا خادم در نشست با اعضای هیات های ورزشی بانوان و مربیان ورزشی استان کردستان در سنندج گفت: ورزش بانوان کشور دارای پتانسیل ها و استعدادهای بالقوه زیادی بوده و باتوجه به هزینه کمتری که برای آنها انجام شده عملکرد بهتری داشته است.

وی گفت: لازم است در سطح کلان دیدگاه مسئولان به ورزش بانوان تغییر پیدا کند و حمایت های مادی و معنوی از ورزش بانوان بیشتر شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان در خصوص اجاره اماکن ورزشی در سطح کشور نیز گفت: میزان درآمدهای وزارت ورزش و جوانان از محل اماکن ورزشی در قالب ماده 88، سالانه بیش از 300 میلیارد ریال است که این مبلغ یک ششم بودجه این وزارتخانه است.

وی اظهار کرد: در سطح کشور بیش از 13 هزار هیات فعال وجود دارد و کمک های وزارت ورزش و جوانان به این هیات ها بسیار اندک است. هیات های ورزشی باید نسبت به تامین اسپانسر و حمایت های مالی اقدام کنند و بخشی از هزینه های خود را از این طریق تامین نمایند.

دکتر خادم در مورد ورزش استان کردستان نیز گفت: کردستان دارای جوانان با استعداد در رشته های مختلف بوده و باید با شناسایی این استعدادها، ورزشکاران را نیز به سمت ورزش قهرمانی سوق داد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان نیز در این نشست گفت: استان کردستان از لحاظ ترکیب جنسیتی زنان جوان، رتبه هفتم کشور را دارد و این موضوع باید مورد توجه مسئولان و برنامه ریزان کشور و استان قرار گیرد.

لیلا آژیر افزود: در استان کردستان علاوه بر امکان ورزشی در سطح استان، یک پارک ویژه بانوان با بیش از 18 میلیارد ریال اعتبار احداث شده و در خصوص فضاهای ویژه بانوان با کمبود مواجه هستیم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید