احكام خوبی برای جابنازان تصویب شده است | اتاق خبر
کد خبر: 341647
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1395 - 14:47
تاجگردون :
نماینده مردم گچساران و باشت در یادداشتی به مناسبت روز پاسدار و جانباز از تصویب احكام خوبی برای جانبازان و خانواده شهدا خبر داد.

اتاق خبر -در این یادداشت در پایگاه اطلاع رسانی خود آورده است: در كمیسیون احكام دائمی، احكام بسیار خوب و ارزشمندی برای جانبازان، خانواده معظم شهدا و رزمندگان تصویب كرده‌ایم و فكر كنم در هفته آینده در صحن تصویب خواهد شد.
مرید عشقم الهی كه یارم داند قابل مرا / گدای اویم مبادا براند ابوفاضل مرا
آغاز شعبان همراه با میلاد سرور شهیدان آقا امام حسین(ع)، ابوالفضل العباس(ع) و نیز امام سجاد(ع) دو روز فاخر نام‌گذاری شد. روز پاسدار و روز جانباز. پاسدارانی كه جنگیدند و همواره می‌جنگند تا ایران ما با امنیت بالا در منطقه بدرخشد. روزشان گرامی و یقیناً ملت ایران دلاوری پاسداران این سرزمین را هیچ‌گاه فراموش نخواهند كرد.

روز جانباز روز دلاوری و شجاعت و درد و زخم جنگ است. آنانی كه زنده‌اند تا نظاره‌گر ثمره خون خود و همراهانشان باشند.

كشورهای صلح طلبی كه مثل ایران عزیز ما در طول دوران خود مواجه با جنگ بوده‌اند، به گواه تاریخ همواره سعی داشته اند منزلت و جایگاه این قشر عزیز را حفظ و نگهدارند. اگرچه دیدگاه‌های مختلفی در خصوص نگاه ویژه به ایثارگران وجود دارد ولی آنچه مهم به نظر می رسد دقت روی این موضوع است كه یقیناً بدون توجه به داشته‌هایمان، آنچه كه كاشته‌ایم را نمی‌توانیم برداشت كنیم.

در دوران خدمتم در مجلس و مسئولیت‌هایی كه در كمیسیون برنامه و تلفیق و یا كمیسیون ویژه احكام دائمی داشتم سعی كردم در مواجهه با پیشنهاد‌های مربوط به ایثارگران بسیار سهل برخورد كنم و همیشه یك جمله داشتم و سعی می‌كردم مخالفین را توجیه كنم؛ معتقدم ایثارگران و پدران و مادران شهدا یك دوره زمانی دارند و از بین ما می‌روند و همچنان كه همه ما می‌رویم. اگر ما در دوران خودمان و حیاتشان به آنان توجه نكنیم كی باید توجه كرد. یك دوره چندساله در قید حیات هستند ولی عملكرد ما در تاریخ می‌ماند. سال‌هاست از جنگ جهانی می‌گذرد ولی همواره میگویند در كشورهایی مثل آلمان مردان دوران جنگشان را قدر می‌نهند، ما نیز باید همین باشیم.
در كمیسیون احكام دائمی برنامه‌های توسعه، احكام بسیار خوب و ارزشمندی برای جانبازان، خانواده معظم شهدا و رزمندگان تصویب كرده‌ایم و فكر كنم در هفته آینده در صحن تصویب خواهد شد. برخی مطالبی كه بعضی فكر می‌كنند تبعیض‌آمیز است را حل كردیم. نمی‌توانم اكنون به آنان اشاره كنم و باید فرایند تصویب و تأیید را طی كند تا بشود آن را اعلام كنیم، فقط می‌توانم این را بگویم نكات بسیار ارزشمندی تصویب‌شده و امیدوارم نتیجه بگیریم. منتی بر ایثارگران نیست، قطره ایست كوچك در مقابل عظمت آنان...

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید