واکسیناسیون دام های ۱۴۰ روستای اهر برای مقابله با بیماری تب برفکی | اتاق خبر
کد خبر: 341746
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1395 - 20:27
فرماندار اهر از واکسیناسیون دام های ۱۴۰ روستای این شهرستان برای مقابله با بیماری تب برفکی خبر داد.

اتاق خبر: سید محمد عابدی ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد کوچ عشایر شهرستان اهر گفت: برای جلوگیری از شیوع بیماری تب برفکی، ۲۴۰ هزار دوز واکسن تب برفکی در بین دام های سبک و سنگین این روستاها مایه کوبی شده است و یا در حال مایه کوبی است که این روند در مابقی روستاها و قشلاقات عشایری نیز ادامه خواهد داشت.

وی، افزود: با برنامه ریزی های انجام شده تمامی دام عشایر نیز قبل از آغاز کوچ به صورت کامل برعلیه بیماری تب برفکی واکسینه خواهند شد.

فرماندار شهرستان اهر برای تأمین سوخت و روشنایی عشایر شهرستان اهر با استفاده از سیستم های نوین از جمله انرژی خورشیدی را از اولویت های مهم اعلام کرد و خواستار برنامه ریزی مسئولان امور عشایری در این زمینه شد.

وی، با اشاره به زمان کوچ عشایر شهرستان اهر و همچنین عشایر سایر شهرستان ها به مناطق ییلاقی شهرستان اهر، خواستار مدیریت چرا برای جلوگیری از تخریب مراتع از سوی ادارات زیربط و خود عشایر شد.

عابدی بازسازی راه های ارتباطی عشایر را نیز از دیگر اولویت های این حوزه اعلام کرد و افزود: اعتبارات اختصاص یافته برای بازسازی راههای عشایری شهرستان اهر کافی نیست که امیدواریم در این زمینه عنایت ویژه ای شود تا به موقع شاهد بازسازی این راه ها باشیم.

وی، همچنین خواستار اعلام به موقع وضعیت آب و هوا و بارش های احتمالی از سوی اداره هواشناسی برای جلوگیری از خسارت های احتمالی در مناطق عشایری و به خصوص فصل کوچ شد.

فرماندار شهرستان اهر در پایان خواستار همکاری تمامی ادارات زیربط برای تأمین امنیت، بهداشت و ارایه خدمات دیگر به عشایر در زمان کوچ به شهرستان اهر شد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید