Performancing Metrics

شمار کشته های انفجارهای زنجیره ای بغداد به 94 تن رسید | اتاق خبر
کد خبر: 341891
تاریخ انتشار: 23 اردیبهشت 1395 - 09:07
تعداد کشته های سه انفجار تروریستی روز چهارشنبه در مناطق مختلف بغداد شامل الکاظمیه، الجامعه و شهرک صدر به 94 تن رسید.

اتاق خبر - به نقل از فرانس پرس، این حملات که گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت همچنین 150 مجروح بر جای گذاشته است.

بر اساس اعلام مسئولان امنیتی، انفجار دو خودروی بمب گذاری شده که یکی از آنها انتحاری بود در دو منطقه الکاظمیه و الجامعه در شمال و غرب بغداد 30 کشته بر جا گذاشت.
پیش از این دو عملیات تروریستی، انفجار خودرویی بمب گذاری شده در بازار شهرک صدر واقع در شرق بغداد 64 کشته و 82 مجروح به دنبال داشت که 12 تن از آنان زن و 9 نفر کودک بودند.
به نظر می رسد شکست های پی در پی تروریست های داعش که از سوی برخی کشورهای منطقه و جهان مورد حمایت قرار می گیرند باعث شده تا تغییرات تاکتیکی در نوع مواجهه آنان با نیروهای تحت لوای دولت عراق صورت گیرد. انفجارهای زنجیره ای اخیر بغداد در این چارچوب قابل بررسی است.
دولت عراق روز چهارشنبه اعلام کرد: حضور داعش در شهرها و استان های عراق پس از اشغال 40درصد از خاک این کشور، اکنون به 14درصد این مناطق کاهش یافته است.
به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، «سعد الحدیثی» سخنگوی دولت عراق در بیانیه ای که از تلویزیون رسمی این کشور پخش شد، تصریح کرد: عملیات های نظامی علیه گروه تروریستی داعش باعث بازپس گیری حدود دو سوم مناطق تحت اشغال این گروه شده است.
ارتش عراق با کمک نیروهای الحشد الشعبی (داوطلبان مردمی) و نیز پیشمرگ های کرد موفق به بازپس گیری این مناطق شده اند این در حالی است که همچنان انتقادهایی جدی از سوی شخصیت های عراقی و بین المللی و نیز ناظران تحولات میدانی جنگ بر نقش کمرنگ نیروهای موسوم به ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش به رهبری آمریکا وارد است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید