Performancing Metrics

ازسرگیری عملیات اجرایی آزادراه «رشت – قزوین» | اتاق خبر
کد خبر: 341907
تاریخ انتشار: 23 اردیبهشت 1395 - 10:03
مدیرساخت و توسعه راه‌های اداره‌کل راه و شهرسازی گفت: عملیات اجرایی آزاد راه رشت – قزوین ازسر گرفته شد. این عملیات که در محدوده تنکابن به رودبار از اواسط فرودین ماه به علت نشست زمین در سطح جاده مسدود شده بود، بار دیگر آغاز شد.

اتاق خبر: محمدرضا نازک‌کار گفت: آزاد راه رشت – قزوین در محدوده تنکابن به رودبار از 20فروردین ماه سالجاری از باند رفت به علت نشست سطح جاده دچار تخریب شده بود و از ابتدا توسط عوامل راهداری در صدد حفظ و نگهداری سطح آسفالت بودیم که به علت حجم زیاد نشست و وجود یک چشمه زیرزمینی در ارتفاع بیش از 10 متری از سطح آسفالت، منجر به ایجاد دره‌ای به عمق چندین متر شد.

این اداره کل الزاما برای حفظ جان مردم و ایمنی تردد، مجبور به انسداد یک باند کامل از 23فروردین ماه شد.

نازک کار ادامه داد: شرایط جاده به حدی بود که در صورت انجام هرگونه عملیات خاکی، امکان تخریب باند دیگر این آزاد راه متصور می‌شد که الزاما برای حفظ و نگهداری بیشتر این آزاد راه مهم و عدم انسداد کامل آن با استفاده از مشاور ذیصلاح و با مطالعات ژئوتکنیک منطقه و خاک، طراحی لازم جهت پایداری و تثبیت بخش رانشی از راه و ترانشه مربوطه انجام شد.

مدیر ساخت و توسعه راههای اداره کل راه و شهرسازی گیلان تصریح کرد:پیش بینی می‌شود برای تثبیت نهایی به مدت زمان 35 الی 40 روز نیازمند است و ضمن پوزش از مردم به ویژه همشهریان که حفظ جان بهره برداران از راهها که یکی از مهم‌ترین رسالت این اداره کل است،بتوانیم شرایط مناسب و بدون دغدغه‌ای را فراهم کنیم.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید