Performancing Metrics

در والیبال نگاه جنسیتی نداریم | اتاق خبر
کد خبر: 342014
تاریخ انتشار: 23 اردیبهشت 1395 - 22:04
داورزنی:
رئیس فدراسیون والیبال گفت: برای رشد و توسعه والیبال بانوان از هیج کمکی دریغ نمی کنیم زیرا در این رشته ورزشی نگاه جنسیتی نداریم.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمدرضا داورزنی در نشست نواب رئیس بانوان هیات های استانی ضمن خوشامدگویی و تبریک اعیاد شعبانیه گفت: والیبال ایران خود را برای کسب سهمیه المپیک و رسیدن به آرزوی 52 ساله آماده می کند.

وی با بیان این که والیبال امروزه راه نفوذ خود را در دل مردم باز کرده و افکار عمومی را همراه خود دارد، تصریح کرد: مردم نسبت به نتایج کسب شده والیبال احساس غرور می کنند. همین موضوع باعث توجه مردم به این رشته ورزشی شده است و والیبال شدیدا زیر ذره بین مردم قرار دارد.

رئیس فدراسیون والیبال تصریح کرد: اتفاقات مثبت والیبال می تواند الگویی برای جامعه باشد و خدای نکرده اتفاقات منفی حاشیه ساز می شود و باید تلاش کنیم که از بروز اینگونه مشکلات جلوگیری کنیم.

وی با تاکید بر این که خانواده بزرگ والیبال وظیفه سنگینی برای تدوام تصویر شیرین این رشته ورزشی در افکار عمومی بر عهده دارد، گفت: در بخش بانوان در 35 سال گذشته تلاش زیادی انجام شده تا ورزش بانوان از انزوا خارج شود. آمارها نشان می دهد که والیبال جزو رشته هایی است که بیش از 54 درصد ورزشکاران سازمان یافته آن را زنان تشکیل می دهند.

داورزنی افزود: بانوان والیبال ایران سقف پرواز خود را پایین گرفتند و به کمترین ها راضی هستند که باید این دیدگاه تغییر کند. یکی از نقاط ضعف والیبال بانوان، نبود جاه طلبی در مسئولان بانوان استانی این ورزش است و همین موضوع مانع تلاش آنان می شود. باید این سیستم را اصلاح کنیم.

وی با بیان اینکه از 80 میلیون جمعیت ایران، 40 میلیون را زنان تشکیل می دهند و باید همگی آنان بدون واسطه در صورت توانایی راهی برای رسیدن به تیم ملی والیبال داشته باشند، گفت: مسئولیت این کار با نواب رئیسان بانوان در 31 استان کشور است. ساختار هیات ها باید به گونه ای باشد که استعدادها در همه نقاط کشور شناسائی شوند. اگر سیستم کامل باشد استعدادها از سنین پایین شناسائی می شوند.

رئیس فدراسیون والیبال تاکید کرد: تا کنون هیچ فعالیتی در حوزه بانوان به دلیل کمبود مالی متوقف نشده است. انتظار داریم که نواب رئیس بانوان جاه طلب باشند و سرعت حرکت خود را افزایش دهند. نباید آنان به دو یا چهار ساعت تمرین در هفته بسنده کنند.

وی تصریح کرد: اعتقاد دارم که والیبال بانوان هم می تواند همانند مردان در آسیا و جهان بدرخشد. باور دارم که دختران ایرانی می توانند بر روی سکوهای آسیا بایستند. برخی کشورها که جمعیت بسیار کمتری نسبت به ایران دارند، یک تیم درخشان انتخاب می کنند و حیف است که ایران نتواند از بین 40 میلیون زن ایرانی تیم قدرتمندی تشکیل دهد.

داورزنی افزود: بانوان به وضع فعلی قانع نباشند، باید درخواست های شما همانند پسران باشد و کمتر از آن نخواهید. هر نوع امکاناتی نیاز داشته باشید، فدراسیون در اختیار قرار می دهد. قطعا با برنامه ریزی و تلاش می توانید به مقام هایی همچون والیبال مردان برسید.

وی تاکید کرد: این موضوع وقتی انجام می شود که ساختار درستی در والیبال بانوان باشد و افراد منافع ملی را به منافع شخصی ترجیج دهند. اگر به دنبال منافع ملی باشید، منافع شخصی هم تامین می شود. توجه به منفعت های شخصی آفتی در والیبال است و باید برای رسیدن به جایگاه رفیع آسیایی و جهانی به فکر منافع ملی باشیم.

رئیس فدراسیون والیبال گفت: بانوان برای آینده خوب نباید در گذشته متوقف شوند، کسی که به فکر فضانوردی است باید فضا پیما بسازد. باید متناسب با انتظارات حرکت کنیم تاهم خودمان رشد کنیم و هم زمینه را برای رشد دیگران نیز ایجاد کنیم.

داورزنی با بیان این که به عنوان مسئول والیبال ایران که مردم از آن انتظار دارند، تاکید می کنم که هیچ محدودیت مالی و امکاناتی برای رشد و توسعه والیبال بانوان نداریم. در مردان این مسیر را طی کردیم و زنان هم می توانند. در سال 2006 در جایگاه ششم مردان آسیا بودیم مانند وضعیت فعلی زنان، اما الان به دنبال سکو در المپیک هستیم.

وی به ظرفیت و توانایی های خوب در استان ها که هر استان همانند یک کشور است، اشاره کرد و گفت: می توان با حفظ ارزش ها به سکوهای آسیایی و جهانی در بانوان رسید. سال 95، سال تحول والیبال بانوان است.

داورزنی در پایان از حضور و زحمات خانم شهریان در ورزش بانوان و حمایت های وزارت ورزش و جوانان از والیبال تشکر و قدردانی کرد و گفت: امیدوارم این روند ادامه یابد. نگاه من به کمیته های مختلف فدراسیون جنسیتی نیست.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید