کاهش قیمت جهانی نفت | اتاق خبر
کد خبر: 342132
تاریخ انتشار: 24 اردیبهشت 1395 - 11:23
قیمت جهانی نفت در بازار معاملات آتی روز جمعه با روند نزولی آغاز به کار کرد.

به گزارش اتاق خبر، قیمت جهانی نفت در ساعات اولیه بازار معاملات آتی روز جمعه به دلیل تقویت دلار آمریکا و همچنین هشدار روسیه مبنی بر اشباع بازار عرضه نفت و پایداری آن تا سال آینده میلادی با کاهش روبرو شد.

در همین حال قیمت نفت دریای برنت با ۳۷ سنت کاهش به ۴۷ دلار و ۷۱ سنت در هر بشکه رسید، ضمن اینکه قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا هم با ۴۱ سنت کاهش در برابر ۴۶ دلار و ۲۹ سنت به ازای هر بشکه معامله شد.

البته کارشناسان اقتصادی بر این باور هستند که کاهش تولید نفت در منطقه آمریکای شمالی مانع از کاهش چشمگیر بهای طلای سیاه می شود.

بر همین اساس تولید نفت آمریکا نسبت به بیشترین میزان تولید این کشور در ماه ژانویه سال جاری میلادی، ۴.۷ درصد کاهش یافته و به ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز تنزل پیدا کرده است. همچنین بر اساس اعلام سازمان اطلاعات انرژی آمریکا تولید نفت این کشور نسبت به سال ۲۰۱۵ میلادی، ۸.۴ درصد روند نزولی به خود گرفته است.

بر پایه این گزارش دلار آمریکا از ابتدای ماه جاری میلادی تا کنون ۲.۴۶ درصد در مقابل سایر ارزهای اصلی تقویت شده که از جمله عوامل کاهش بهای نفت در ساعات اولیه بازار معاملات روز جمعه به این موضوع بر می گردد.

منبع: مهر

94104

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید