Performancing Metrics

سفر رهبران اسکاندیناوی به آمریکا | اتاق خبر
کد خبر: 342162
تاریخ انتشار: 24 اردیبهشت 1395 - 23:51
روسیه در دستور کار است
رهبران سوئد، دانمارک، فنلاند، نروژ و ایسلند امروز جمعه میهمان کاخ سفید خواهند بود و انتظار می‌رود که قدرت‌نمایی نظامی روسیه در صدر دستور کار نشست قرار داشته باشد.

اتاق خبر - به نقل از خبرگزاری رویترز، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا با استقبال از رهبران مذکور بر مسائل امنیت جهانی از جمله بحران در سوریه و عراق که منجر به بحران انسانی در اروپا شده است، تمرکز خواهد کرد.

الحاق شبه‌جزیره کریمه به خاک روسیه در سال 2014 همسایگان این کشور در شمال روسیه و منطقه بالتیک را به حالت آماده‌باش درآورده است. با توجه به راه‌های مورد نظر ناتو برای ایجاد بازدارندگی مقابل روسیه، کاخ سفید می‌خواهد حمایت خود از متحدانش در شمال اروپا را نشان دهند.

اسکاندیناوی شبه‌ جزیره‌ای در شمال اروپا و در برگیرنده سه کشور سوئد، نروژ، دانمارک است. مردم کشور فنلاند نیز گاهی از دید جغرافیایی و فرهنگی اسکاندیناویایی شمرده می‌شوند. گاهی جزایر فارو و ایسلند را هم از کشورهای اسکاندیناوی محسوب می‌کنند.

چارلز کوپچان، مدیر ارشد اوباما در امور اروپایی گفت: «زمانی که بحث امنیت در این منطقه باشد، این راهی برای ارسال این پیام است که ایالات متحده شدیدا متمرکز است و ما با جدیت گام‌هایی را که می‌توان شرایط را ارتقا داد، بررسی می‌کنیم.»

کوپچان از ارائه جزئیاتی درباره اینکه کاخ سفید انتظار دارد که چه چیزی از نشست مذکور حاصل شود، امتناع کرد. از آنجایی که دوران ریاست جمهوری اوباما در بیستم ژانویه آتی به پایان می‌رسد، وعده‌های اوباما در این نشست محدود خواهد شد.

انتظار می رود اوباما به ذکر دستاوردهای انسانی و زیست محیطی کشورهای مهمان خود بپردازد که از که حامیان اصلی معامله بین‌المللی جلوگیری از تغییرات آب و هوا هستند؛ مساله‌ای که کاخ سفید آن را به عنوان بخش کلیدی میراث اوباما قلمداد می‌کند.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید