Performancing Metrics

پنج مدرسه برکت در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 342503
تاریخ انتشار: 25 اردیبهشت 1395 - 23:35
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ۳۰ درصد مدارس این استان احتیاج به تخریب و نوسازی دارند، گفت: ۵ مدرسه برکت دراین استان در مراحل پایانی ساخت قرار دارد.

اتاق خبر: جهان مهرابی با اشاره به اینکه بنیاد برکت در طول دو سال‌ گذشته ۱۳ مدرسه در این استان ساخته است، اضافه کرد: جدا از ساخت ۵ مدرسه فعلی، تفاهمی صورت گرفته ۵۰ کلاس درس دیگر نیز در این استان توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) ساخته شود.

وی در خصوص مدارس در حال ساخت گفت: سه باب از این مدارس ۳ کلاسه و باقی ۶ کلاسه است که همگی در نقاط محروم این استان که خود از مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور است ساخته می‌شود.

مدیرکل نوسازی مدارس کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه فعالیت‌های این بنیاد باعث امیدواری اهالی شده است، اظهار داشت: مردم محروم در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد، خیال‌شان از بابت ساخت مدارس راحت است و در میان مردم و مسئولان قدردانی عمیقی نسبت به نهضت ساخت مدرسه و مسجد در این استان وجود دارد.

مهرابی در خصوص ساخت مساجد برکت نیز در این استان گفت: تا بهمن ماه سال گذشته پنج باب مسجد افتتاح شد و به همین تعداد نیز مسجد در حال ساخت است که تا روز نیمه شعبان دو باب دیگر افتتاح خواهد شد و سه مسجد دیگر در حال ساخت است.

به گفته وی، روند ساخت ۱۰ مسجد دیگر برکت نیز با کمک این بنیاد آغاز شده و در مراحل اولیه ساخت از جمله فونداسیون است.

مدیرکل نوسازی مدارس کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نیازهای این استان به آغاز پروژه‌های نوسازی و ساخت مدارس گفت: اعتبارات استانی به هیچ‌روی کفاف ساخت و نوسازی مدارس را نمی‌دهد و اگر کمک بنیاد برکت نبود مشخص نبود تا چه اندازه می‌توانستیم به این روند سرعت ببخشیم. به خصوص که ۳۰ درصد مدارس استان که پیش از انقلاب ساخته شده‌اند نیاز به تخریب کامل و یا نوسازی اساسی دارند و با وجود اینکه این استان در سه دهه گذشته ۲۴۰ مدرسه نوسازی و ساخته است، اما همچنان به ۵۰۰ باب مدرسه جدید نیاز دارد.

مهرابی افزود: به خصوص در حاشیه شهر یاسوج که مهاجرت زیادی به آنجا صورت گرفته کمبود فضای آموزشی بیداد می‌کند و باید با کمک مسئولان بنیاد برکت و دیگر خیرین بتوانیم این خلا کلاس‌های درس را تامین کنیم.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید