حمایت بزرگان اصلاحات از عارف | اتاق خبر
کد خبر: 342629
تاریخ انتشار: 26 اردیبهشت 1395 - 13:57
شرق:
روزنامه شرق در شماره یکشنبه 26 اردیبهشت در تشریح تیتر یک به بازتاب نظر شورای‌عالی سیاست‌گذاری درباره ریاست مجلس شورای اسلامی پرداخت و نوشت:

اتاق خبر - بزرگان جریان اصلاح‌طلب به اتفاق، حمایت خود را از ریاست محمدرضا عارف اعلام کرده‌اند. موسوی‌لاری، وزیر کشور دولت اصلاحات هم اعلام کرده است نظر شورای‌عالی سیاست‌گذاری و نظر اجماعی جریان اصلاحات و اعتدال‌گرایان بر ریاست عارف است.

این روزنامه با اشاره به عنوان نپذیرفتند «رجال» حذف شود، به نقل از منیره گرجی‌فرد تنها زن عضو مجلس خبرگان، آورد: بعد از انقلاب بحث انتخاب رئیس‌جمهور و کلمه رجال (در خبرگان مطرح) بود. می‌‌گفتند که رئیس‌‌جمهوری حتما باید مرد باشد و زن نمی‌تواند رئیس‌‌جمهور شود. بعضی از نمایندگان هم می‌گفتند ما زنی نداریم که بتواند توانایی اداره مملکت را داشته باشد. اعتراض کردم و گفتم به چه دلیل می‌گویید زن‌ها توانایی اداره مملکت را ندارند؟ پیغمبر با آن عظمتش می‌‌گوید من بشر هستم و تو هم بشر هستی ما با هم تفاوتی نداریم حتی پیغمبر هم به اذن خدا از دامن زن به وجود می‌آید حالا پیامبر از من جلوتر است یا من از پیامبر؟ زیر بار نرفتند که کلمه «رجل» از قانون اساسی حذف شود.
کشمیری دستگیر شد، از دیگر عنوان های روزنامه شرق است، در تشریح این خبر می خوانیم: روز گذشته خبری منتشر شد که پیشینه آن به حدود ٣٥ سال قبل بر‌می‌گشت؛ سردار منتظرالمهدی، سخنگوی نیروی انتظامی، در میان مباحث مختلفی که در کنفرانس خبری خود مطرح کرد، از دستگیری عامل انفجار دفتر نخست‌وزیری جمهوری اسلامی ایران در کشور آلبانی خبر داد. نکته جالب توجه در رابطه با بازداشت مسعود کشمیری این است که حدود یک‌ماه پیش یک کانال تلگرامی خبر بازداشت کشمیری را منتشر کرده بود. کانالی که پس از انتشار این خبر تعطیل شد! اگر جمیع این اخبار صحت داشته باشد و کشمیری در بازداشت ایران باشد، آینده می‌تواند آبستن خبرها و ناگفته‌های بسیاری باشد.
این روزنامه با انتخاب عنوان تبیین ٣ مسئولیت مهم روحانیت، می نویسد: آیت‌الله خامنه‌ای صبح دیروز (شنبه) در دیدار جمعی از مدیران، مدرسان و طلاب حوزه‌های علمیه تهران، «هدایت فکری و دینی»، «هدایت سیاسی و بصیرت‌افزایی» و «راهنمایی و حضور در عرصه خدمات اجتماعی» را سه وظیفه عمده روحانیت برشمردند و تأکید کردند: «طلاب باید با کسب صلاحیت‌ها و آگاهی‌های لازم، در دنیای متفاوت امروز خود را برای ایفای مسئولیت‌های تعیین‌کننده در جامعه آماده کنند».
روزنامه شرق با درج عنوان مردم باید در عمل آثار برجام را احساس کنند، نوشت: «برجام و اقتصاد مقاومتی، فرصت‌ها و ظرفیت‌ها» عنوان همایشی بود که روز گذشته با حضور رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی‌ ایران در خارج از کشور، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، سیدعباس عراقچی، معاون بین‌المللی و حقوقی وزارت امور خارجه، علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی، محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت، ولی‌الله سیف، رئیس بانک مرکزی و محمد نهاوندیان، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری برگزار شد. ظریف در افتتاحیه سمینار مذکور، با تأکید بر اینکه «در شرایط جدید همه تلاش‌های سفرا باید در راستای پیشبرد توسعه اقتصادی کشور و بهبود شرایط معیشتی مردم متمرکز شود» گفت: «مردم باید در عمل، آثار و نتایج برجام را احساس کنند».
این روزنامه همچنین در صفحه نخست به بررسی عنوان های «گزینه نهایی تعیین می‌شود؟»، ««میرزاخانی» اولین زن ایرانی آکادمی ملی علوم آمریکا» و «برای مد، محیط‌ زیستی نشده‌ایم» پرداخت و در ستون سرمقاله عنوان «کارت ایران در بازی غرب و شرق» نوشته سید علی خرم استاد حقوق بین الملل را به چاپ رساند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید