اهمیت حمایت بخش خصوصی از گردشگری | اتاق خبر
کد خبر: 342806
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 08:43
رییس کمیسون گردشگری اتاق بازرگانی ایران در گفت و گو با اتاق خبر
شخصا بر این برنامه ها نظارت دارم و زیرساخت های لازم برای مشارکت سرمایه گذاران خارجی را فراهم می کنم.

اتاق خبر: رییس کمیسون گردشگری اتاق بازرگانی ایران در خصوص حضور سرمایه گذاران خارجی در صنعت گردشگری ایران عنوان کرد: بخش خصوصی این سرمایه گذاران را در تمام مراحل همراهی و حمایت می کند و این بار برنامه مانند موارد پیشین شکست نخواهد خورد.

احمد اصغری قاجاری با بیان اینکه از سرمایه گذاران خارجی نهایت حمایت می شود تا مشکلی برای آن ها ایجاد نشود، اعلام کرد: ما با ارائه تسهیلات این سرمایه داران را از ابتدایی ترین مرحله تا انتها همراهی می کنیم و به آن ها در دریافت انواع مجوزها از طریق یک پنجره واحد یاری می رسانیم.

وی در ادامه افزود: هیأت های تجاری بسیاری به کشور ایران می آیند که در میان آن ها تعداد زیادی خواستار سرمایه گذاری بر صنعت گردشگری دارند.

اصغری در خصوص تمایل سرمایه گذاران خارجی در این حوزه مطرح کرد: حدود 40 درصد خواسته های سرمایه گذاران در زمینه گردشگری است و دلیل اصلی این توجه به ناامنی کنونی کشورهای همسایه باز می گردد که ایران را به امن ترین کشور در منطقه مبدل کرده است.

وی تصریح کرد: این افراد با مطالعه و  آگاهی از ثروت های کشور ایران و کمبودهایی که در زیر ساخت ها به خصوص در تعداد هتل های موجود حاضر به همکاری شده اند.

این فعال بخش خصوصی در بخش دیگر از صحبت های خود با اشاره به پروژه ساحل گلستان تأکید کرد: ساحل استان گلستان از موقعیت ویژه ای برخوردار است؛ شما با فاصله هایی اندک به دریا، جنگل و کویر دسترسی دارید. این یک موقعیت کاملا استثنایی است و طبیعتا توجه بسیاری از سرمایه گذران را به جلب کرده است.

اصغری با یادآوری پروژه های ناتمام پیشین گفت: ایران در گذشته تحریم بود اما برجام به نتیجه رسید و این کشور دیگر محدودیت های سابق را ندارد. در گذشته اگر یکی از مدیران شرکت های اروپایی به ایران می آمد اتفاق نادری بود اما اکنون ترافیک هیأت های تجاری کشورهای اروپایی ایجاد شده است. طبیعی است که با لغو تحریم ها در تجارت و روابط تجاری ایران تفاوت هایی به ایجاد می شود.

رییس کمیسون گردشگری اتاق بازرگانی ایران با اعلام اینکه به پروژه گلستان و پروژه های پس از آن امیداوار است، اظهار داشت: شخصا بر این برنامه ها نظارت دارم و زیرساخت های لازم برای مشارکت سرمایه گذاران خارجی را فراهم می کنم.

94104ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید