راه‌اندازی کتابخانه‌های تخصصی در زنجان | اتاق خبر
کد خبر: 342843
تاریخ انتشار: 27 اردیبهشت 1395 - 04:38
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان تاکید کرد: به دنبال راه‌اندازی کتابخانه‌های تخصصی در زنجان هستیم که در اولین قدم کتابخانه فرهنگسرای امام خمینی (ره) به کتابخانه تخصصی هنرمندان تبدیل خواهد شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا ناصر مقدم  در خصوص فعالیت کتابخانه‌های تخصصی در استان‌، گفت: تاکید بر تخصصی بودن کتابخانه‌های مجتمع‌های فرهنگی همواره مورد توجه بوده است ولی متاسفانه گاهی شاهد هستیم که به دلایل مختلف به این موضوع توجه نشده و این کتابخانه‌ها حالت عمومی یافته‌اند.

وی افزود: رایزنی‌های برای تخصصی شدن کتابخانه‌ها انجام گرفته است و در این راستا در اولین قدم کتابخانه فرهنگسرای امام خمینی (ره) به کتابخانه تخصصی هنرمندان تبدیل می‌شود.

این مسئول در ادامه در خصوص فعالیت‌های انجام گرفته برای بزرگداشت حسین منزوی خاطرنشان کرد: رونمایی از کتاب «دومان» این شاعر که مجموعه آثار وی به زبان ترکی است همچنین برگزاری جایزه ادبی غزل نیز از دیگر برنامه‌هایی است که در این راستا انجام خواهد گرفت.

وی در خصوص تعیین وضعیت سینما قدس زنجان نیز اظهار کرد: حوزه هنری موظف است که تعداد صندلی‌های تخریب شده در این سینما را احیا کند و همچنین تاکنون اجازه تغییر کاربری در زمین این سینما داده نشده است.

این مسئول در ادامه در رابطه با برگزاری نمایشگاه کتاب ناشران کشور در زنجان، تصریح کرد: امسال این نمایشگاه در شهریور‌ماه برگزار خواهد شد؛ سال گذشته به دلیل توافق نشدن بر روی تاریخ آن، نمایشگاه کتاب برگزار نشد.

مقدم عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب در ماه‌های مهر و آبان به دلیل برگزاری نمایشگاه به‌طور همزمان در استان‌های بزرگ و علاقمندی ناشران به شرکت در نمایشگاه این استان‌ها، امکان‌پذیر نیست و سبب می‌شود ناشران خوب کشور در این نمایشگاه حضور نداشته باشند.

وی تاکید کرد: تجربه چند سال گذشته نشان داده است که با توجه به خوب بودن شرایط و آب و هوا برگزاری نمایشگاه در شهریور‌ماه با استقبال گسترده‌ای مواجه شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اعلام کرد: با توجه به در‌نظر گرفتن مسائل مختلف همچون شرایط آب و هوایی، حضور کمتر افراد در مسافرت و امکان شرکت ناشران خوب در نمایشگاه بهترین زمان برگزاری نمایشگاه شهریور‌ماه است.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید