غرب چاره جز گفت و گو با ایران نداشت | اتاق خبر
کد خبر: 343219
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1395 - 06:23
سخنگوی شورای امنیت ملی مطرح کرد:
هیئت رسانه‌ای از کشور آلمان و اتریش صبح امروز با کیوان خسروی سخنگوی شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، هیئت رسانه‌ای از کشور آلمان و اتریش صبح امروز با کیوان خسروی سخنگوی شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کردند.

خسروی در این دیدار با اشاره به رشد کمی و کیفی قابل ملاحظه رسانه ها در ایران، این مهم را از ثمرات انقلاب اسلامی و موجب فراهم شدن زمینه فعالیت و اظهار نظر آزادانه سلایق و گرایش های مختلف در کشور عنوان کرد و اظهار داشت: یکی از عوامل پویایی و نشاط سیاسی و اجتماعی در ایران حضور و فعالیت گسترده رسانه‌های جمعی و تخصصی و کارکردهای آن در ارتقاء مشارکت عمومی است.

وی با تاکید بر نقش برجسته رسانه‌ها در انعکاس رویدادها و تصویرسازی از وقایع و رویدادهای مختلف افزود: کارکرد رسانه ها بایستی مبتنی بر جلب اعتماد باشد و در نبود اعتماد، توان نرم رسانه ها برای متقاعد سازی افکار عمومی و مخاطبان از بین می رود.

خسروی توسعه سریع شبکه های اجتماعی و ارتباطی و تنوع روزافزون کانال‌های تولید و انتشار اخبار را پدیده ای غیر قابل انکار در تنظیم کارکرد حرفه ای رسانه های سنتی برای جلب اعتماد عمومی عنوان کرد و اظهار داشت: عصر یک‌جانبه گرایی در اطلاع رسانی با شکست انحصار رسانه های سنتی توسط پدیده ای به نام شهروند خبرنگار به پایان رسیده است.

کیوان خسروی افزود: وجود دموکراسی واقعی، رشد و توسعه گسترده و بی اثر بودن تحریم ها در ایران واقعیت هایی است که معمولا در بسیاری از رسانه ها نادیده گرفته می شود و این روند با ظهور رسانه های نوین اجتماعی که برخلاف جریان رسانه های بزرگ فارغ از کنترل دولت ها در حال گسترش و جلب مخاطب هستند قابل دوام نخواهد بود.

سخنگوی شورای عالی امنیت ملی گفت: متاسفانه رسانه های غربی کارنامه قابل دفاعی در انعکاس واقعیت های جامعه ایران ندارند و امیدواریم با فراهم شدن زمینه تعامل رسانه های مستقل این روند اصلاح شود.

معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به توافق ایران و کشورهای 1+5 در موضوع پرونده هسته ای گفت: غرب گزینه ای جز گفت‌وگو با ایران در موضوع پرونده هسته ای نداشت و حسن نیت ایران در ایجاد فرصت دوباره برای غرب به منظور اصلاح رویه گذشته، آزمونی است که نتیجه آن می تواند شرایط جدیدی را در مناسبات فی مابین ایجاد نماید.

وی با اشاره به تاثیر منفی بهره گیری از استاندارهای دوگانه در اطلاع رسانی از سوی برخی رسانه های غربی افزود: در حالی که ردپای برخی هم پیمانان منطقه ای کشورهای غربی در بیشتر رخدادها و جریانهای تروریستی به روشنی قابل مشاهده است رسانه های غربی با چشم پوشی از این واقعیت تنها زمانی که انفجارها به پاریس و بروکسل رسید حاضر به انعکاس بخشی از واقعیت های تروریسم در سوریه و عراق و حامیان آنها شدند.

خسروی با اظهار امیدواری در خصوص توسعه همکاری و تعامل میان هیئت های رسانه ای کشورها به منظور تقویت روند شفافیت و تصویرسازی واقعی و مبتنی بر آگاهی افزود: تداوم رایزنی و گفت‌وگوهای تخصصی میان رسانه ها موجب تقویت اعتماد و فراهم شدن زمینه اجرای بهینه وظیفه حرفه ای و ذاتی رسانه ها در انعکاس حقیقت خواهد شد.

در این دیدار اعضای هیات رسانه ای کشور آلمان و اتریش نیز، ضمن طرح سوالات و بیان دیدگاه‌هایشان و تقدیر از فضای باز و آزاد گفت‌وگو و فراهم آمدن شرایط مشاهده میدانی جامعه ایران، آمادگی خود را برای دعوت از رسانه های کشورمان برای حضوردر کشورهای اروپایی و افزایش سطح همکاری ها و ارتباطات دو جانبه اعلام کردند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید