نخستین محموله گازوئیل از میاندوآب به عراق صادر شد | اتاق خبر
کد خبر: 343511
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1395 - 02:19
مدیر شرکت نفت منطقه میاندوآب گفت: برای نخستین بار شش میلیون لیتر نفت گاز از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی این منطقه به اقلیم کردستان عراق صادر شد.

اتاق خبر: احمد مجرد ، یکی از سیاست های دولت و وزارت نفت در سال 95 که از سوی رهبر معظم انقلاب به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده، صادرات محصولات فرآوری شده نفت است که به تبع آن این مهم در دستور کار شرکت نفت منطقه میاندوآب نیز قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: پیش بینی می شود امسال، میزان صادرات این فرآورده نفتی را به طور متوسط در هر ماه به 10 میلیون لیتر افزایش یابد.
مجرد گفت: با صادرات نفت و گاز به کردستان عراق ضمن ورود به بازار مصرف انرژی عراق، این امر در جلوگیری از قاچاق سوخت و ارزآوری به کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی نیز تاثیر به سزائی خواهد داشت.
وی افزود: در رابطه با مبارزه با قاچاق سوخت دو باب جایگاه سوخت در مرز تمرچین پیرانشهر و مرز کیله سردشت به منظور کنترل خودروهای خروجی استقرار یافته است که با این اقدام هم عرضه سوخت به خودروهای عراقی به صورت اختیاری انجام می گیرد و هم باک خودروهای خروجی نیز از مرز بازرسی و کنترل می شود.
وی اضافه کرد: در همین راستا تاکنون با کنترل کامیون های عبوری از حدود 200 میلیارد ریال قاچاق سوخت به خارج از کشور جلوگیری به عمل آمده است.
مدیر شرکت نفت منطقه میاندوآب گفت: سعی بر این است که در سال جاری با تداوم اجرای طرح مبارزه با قاچاق سوخت در مرزها، تعداد جایگاه ها نیز توسعه داده شده و کنترل خودروها نیز تشدید شود.
شرکت نفت منطقه میاندوآب یکی از مناطق 37 گانه کشور است که کار سوخت رسانی، تامین و توزیع فرآورده های نفتی به هشت شهرستان جنوب آذربایجان غربی شامل بوکان، مهاباد، نقده، پیرانشهر، سردشت، میاندوآب، شاهین دژ و تکاب و دو شهر بانه و سقز در استان کردستان را برعهده دارد.
شهرستان میاندوآب با بیش از 260 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید