۹۷ درصد پوشاک ایران در بنگاه های کوچک و متوسط تولید می شود | اتاق خبر
کد خبر: 343705
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1395 - 10:49
برای نخستین بار در تاریخ اتحادیه های صنفی ایران یک اتحادیه توانست عضو رسمی فدراسیون جهانی شود؛ رئیس این فدراسیون را به ایران بیاورد و به مدت سه روز میزبان این میهمان باشد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از اتاق اصناف تهران، ابوالقاسم شیرازی رییس اتحادیه پوشاک تهران که اعتقاد دارد باید کارکرد و حرف کمتر زد می گوید: تمام تلاش برای ارتقاء صنعت پوشاک، ارتقاء جایگاه تولید کنندگان و عرضه کنندگان پوشاک به معنای عام و از همه مهمتر نشان دادن پتانسیل اصناف در کشور است.

وی در خصوص « رائول مهتا » مدیرکل هندی فدراسیون جهانی پوشاک می گوید: برای نخستین بار است که از فدراسیون جهانی پوشاک به ایران می آیند و حضور مدیرکل این فدراسیون برای بررسی دقیق تر تولیدات و بازار پوشاک ایران است.

شیرازی هر چند که تمایلی به صحبت بیشتر در این زمینه ندارد با اصرار خبرنگار ما می گوید: در طول مدت حضور عالی ترین مقام صنعت پوشاک جهان در ایران رئیس اتاق اصناف ایران و مدیرانی که با آنها کار داشتیم همچنین شهرداری منطقه ۱۲ و کاسبان منطقه بازار سنگ تمام گذاشتند. خبرنگاران رسانه های گروهی همکاری کردند و در مجموع همه به ما کمک کردند تا شرایط میزبانی برای مدیرکل فدراسیون جهانی مناسب باشد.

برگزاری نشست تخصصی با تولیدکنندگان پوشاک تهران یکی از برنامه های بود که از سوی مرکز پژوهش های اتحادیه پوشاک برای مدیرکل فدراسیون جهانی پوشاک تدارک دیده بودند.

در این نشست علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران طی سخنانی گفت: عصر حاضر در اقتصاد جهان عصر بنگاه های کوچک و متوسط یا همان SME هاست.

وی اضافه کرد: در بسیاری از کشورها از جمله کره جنوبی و به تازگی هم کشور ترکیه برای کاهش مشکلات اقتصادی و قرار گرفتن در مسیر توسعه اقتصادی به SME  ها و بنگاه های کوچک تولیدی روی آوردند و خیلی زود هم موفق شدند.

رئیس اتاق اصناف ایران اقدام اتحادیه پوشاک تهران را مطابق با فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل دانست و تصریح کرد: یک چهارم اشتغال جهان و یک سوم سرمایه گذاری در اقتصاد کشورها در بخش SME ها صورت گرفته است.

وی افزود: یکی از اتحادیه های که مدیریت آن سرآمد مدیریتی در بخش اصناف است، اتحادیه پوشاک تهران است.

فاضلی گفت: با وجود تلاش های بسیار خوبی که در بخش پوشاک کشور صورت گرفته، آن چنان که باید و شاید جایگاه خود را بدست نیاورده است؛ تاکنون در عرصه های جهانی آنگونه که شایسته است حضور نداشتیم اما با اقداماتی که اتحادیه پوشاک تهران انجام داد، شاهد تحولی بزرگ در ارتباطات بین المللی هستیم.

رئیس اتاق اصناف ایران افزود: ۹۷ درصد پوشاک ایران در بنگاه های کوچک و متوسط تولید می شود و با داشتن پتانسیل به این بزرگی در گذشته نتوانستیم ارتباطات بین المللی خوبی داشته باشیم اما در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل اتحادیه پوشاک در عمل اقدام به برقراری ارتباطات بین المللی موثر و تاثیرگذار بر صنعت پوشاک داخلی داشت که بسیار عالی است.

وی افزود: مقام معظم رهبری در دستورالعمل اقتصاد مقاومتی در بند ۱۰ جایگاه اصناف را مشخص کرده است امیدوارم همکاران ما در سراسر کشور با توجه به این شرایط گام موثری بردارند.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید