سرنوشت نامعلوم هواپیمای مسافربری مصر | اتاق خبر
کد خبر: 344125
تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1395 - 11:25
اسکای نیوز عربی گزارش داد:
شبکه اسکای نیوز عربی اعلام کرد، یک مقام مسئول در شرکت هواپیمایی مصر اعلام کرد که صبح امروز (پنجشنبه) پرواز شماره MS804 در حالی که فرودگاه شارل دوگل در پاریس را به مقصد قاهره ترک کرد ارتباط خود با صفحه رادار را از ساعت 45: 2 به وقت قاهره از دست داد.

 به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، شبکه اسکای نیوز عربی اعلام کرد، یک مقام مسئول در شرکت هواپیمایی مصر اعلام کرد که صبح امروز (پنجشنبه) پرواز شماره MS804 در حالی که فرودگاه شارل دوگل در پاریس را به مقصد قاهره ترک کرد ارتباط خود با صفحه رادار را از ساعت 45: 2 به وقت قاهره از دست داد.

در زمان قطع ارتباط هواپیما از نوع ایرباس 320 در ارتفاع 37 هزار قدمی بود که بعد از ورود به 10 مایلی حریم هوایی مصر ناپدید شد.

شرکت هواپیمایی مصر به تمامی مقامات مربوطه این مساله را ابلاغ کرده و تحقیقات برای یافتن و نجات سرنشینان ادامه دارد.

این مقام گفت: اتاق عملیات برای پیگیری مساله تشکیل شده و مقامات هواپیمایی مصر با مقامات یونان برای اطلاع از ابهامات موضوع در ارتباط بوده و هواپیماهای مصری و یونانی برای یافتن هواپیمای مذکور در حال جستجو هستند و در فرودگاه قاهره حالت آماده باش اعلام شده است.

یک مقام مسئول در شرکت هواپیمایی مصر اعلام کرد که ارتش مصر درخواست کمکی را از سوی هواپیمای ناپدید شده دریافت کرده است.

این مقام گفت: هواپیمای مصری در فاصله 280 متری سواحل مصر ناپدید شده است.

شبکه خبری اسکای نیوز همچنین گزارش داد که منابع آگاه مصری اعلام کردند که به احتمال زیاد این هواپیما به دریا سقوط کرده است.

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه عنوان داشت که فرانسوا اولاند، رئیس جمهور این کشور در تماس تلفنی با عبدالفتاح سیسی، همتای مصری خود تاکید کرده که نمی‌توان هیچ فرضیه‌ای را در رابطه با ناپدید شدن این هواپیما نادیده گرفت.

فرانسوا اولاند نیز در تماس تلفنی با سیسی مراتب همکاری کشورش با مصر را ابلاغ کرده است.

وزارت هواپیمایی مصر اعلام کرد که این هواپیما سقوط کرده است.مسافران این هواپیما 15 فرانسوی، 30 مصری و 11 تن از کشورهای عراق، انگلیس و عربستان بوده اند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید