مذاکرات صلح بین بوگوتا و ارتش آزادیبخش کلمبیا می‌ تواند به تعویق بیافتد | اتاق خبر
کد خبر: 344263
تاریخ انتشار: 31 اردیبهشت 1395 - 14:12
وزیر خارجه اکوادور :
وزیر خارجه اکوادور هشدار داد مذاکرات صلح بین بوگوتا و ارتش آزادیبخش ملی‌ می‌ تواند به دلیل مطالبات ازسوی دولت کلمبیا برای اینکه شورشیان گروگان های خود را آزاد کنند ، به تعویق بیافتد.

اتاق خبر - به نقل از خبرگزاری اروپاپرس ، «گییائومه لونگ» چهارشنبه شب گفت این مذاکرات که برای اواخر ماه می‌ جاری پیش بینی‌ شده ا‌ند ، می‌ توانند تاخیری چند هفته ای داشته باشند.

«خوان مانوئل سانتوس» رئیس جمهوری کلمبیا تاکید کرده که مذاکرات با شورشیان ارتش آزادیبخش ملی‌ تنها هنگامی آغاز خواهند شد که حملات به زیرساخت های اقتصادی قطع شوند و همه افرادی که در گروگان این گروه قرار دارند ، آزاد گردند.
لونگ خاطرنشان کرد: مشکل گروگان ها، مساله ای است که درحال حاضر مانع از آغاز مذاکرات پیش بینی‌ شده برای اواخر ماه می‌ در اکوادور می‌ شود.
وزیر اکوادوری تصریح کرد: ما قصد داشتیم این مذاکرات را تا چند روز دیگر آغاز کنیم حال امیدوارم که این مساله به زودی حل شود اما شاید باید چند هفته بیشتر صبر کنیم . وی در این رابطه در مورد تاریخ های ممکن و مکانی که این مذاکرات در آن برگزار خواهند شد ، جزئیات بیشتری ارایه نداد.
بنا بر این گزارش ، نمایندگان دولت کلمبیا و دومین گروه شورشی کلمبیا در ماه مارس از آغاز مذاکرات صلح در اکوادور برای تلاش در پایان دادن به قدیمی‌ ترین درگیری های مسلحانه آمریکای لاتین ، خبر دادند .
این مذاکرات ، مستقل از گفت وگوهایی هستند که دولت بوگوتا از بیش از 3 سال پیش در هاوانا با شورشیان شبه نظامی انقلابی‌ کلمبیا موسوم به «فارک» دارد.
لونگ در این مورد اشاره کرد که قبل از مرحله اعلام عمومی‌ مذاکرات ، حدود 30 جلسه خصوصی بین دولت و ارتش آزادیبخش به مدت دو سال انجام گرفتند که 8 جلسه در اکوادور برگزار شد.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید