نشست کتاب‌خوان «دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت» | اتاق خبر
کد خبر: 344348
تاریخ انتشار: 31 اردیبهشت 1395 - 23:46
در سنندج برگزار می‌شود
ششمین نشست تخصصی کتاب‌خوان با عنوان «دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت» چهارم خرداد به مناسبت روز مقاومت و پایداری و آزادسازی خرمشهر در سینما بهمن سنندج برگزار می‌شود.

 

 اتاق خبر: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان گفت: ششمین نشست تخصصی کتاب‌خوان با عنوان «دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت» چهارم خرداد به مناسبت روز مقاومت و پایداری و آزادسازی خرمشهر در سینما بهمن سنندج برگزار می‌شود.

 

اسماعیل احمدی اظهار کرد: نشست تخصصی کتاب‌خوان با همکاری حوزه هنری کردستان، پایگاه بسیج شهید پیشقدم و کتابخانه‌های عمومی روز سه‌شنبه (4 خرداد) ساعت 10 صبح در سالن شماره 2 سینما بهمن سنندج برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه برنامه مذکور ششمین نشست تخصصی کتاب‌خوان در کشور است، افزود: از علاقه‌مندان به مطالعه و کتاب‌خوانی دعوت می‌شود که در این مراسم فرهنگی حضور به هم رسانند.

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان با بیان اینکه در این نشست کتاب‌خوان پنج نفر به ارائه و معرفی کتاب با موضوع دفاع مقدس و مقاومت و پایداری می‌پردازند، بیان کرد: ارائه‌دهنده ممکن است نویسنده کتاب باشد و یا کتاب مورد علاقه خود را معرفی کند.

 

او افزود: برگزاری این گ‌نه نشست‌ها می‌تواند سبب جلب توجه عمومی به کتاب و کتاب‌خوانی و در نتیجه ارتقای سرانه مطالعه شود.

 

احمدی گفت: کتاب‌خوان عنوان نشست‌هایی است که به منظور به اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده‌شده و با هدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه این جلسه در فضایی صمیمی تلاش دارد تجربیات مطالعاتی افراد کتاب‌خوان را برای سایر علاقه‌مندان کتاب و کتاب‌خوانی به اشتراک گذارد، بیان کرد: افق نشست کتاب‌خوان توسعه رفتار مدنی رشدیافته و رشد‌دهنده در سراسر کشور حتی روستاهای دور‌دست و نیز جمع‌های کوچک خانوادگی است تا به مرور به درونی شدن عادت مطالعه منجر شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان آشنایی عموم مردم با نحوه و چرایی مطالعه به عنوان گام مهم در توسعه فرهنگ مطالعه، ایجاد احساس نیاز به مطالعه و فرهنگ‌سازی این امر، نیازسنجی ذائقه مطالعاتی عموم مردم و بهبود نگرش عموم مردم و کیفیت سبک زندگی ایشان در اثر مطالعات هدفمند و کاربردی را از سیاست‌های اجرای این طرح برشمرد.

 

او اظهار کرد: ایجاد عادت به مطالعه در اقشار مختلف جامعه، اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده‌شده، معرفی کتاب‌های مفید و کاربردی، ارتقا و توانمندسازی کتابداران از طریق مطالعه و آشنایی با شیوه‌های استاندارد معرفی کتاب از اهداف اجرای این برنامه است.

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان خاطرنشان کرد: کتابداران، نویسندگان، فعالان رسانه حوزه کتاب، اعضای کتابخانه‌های عمومی و سایر علاقه‌مندان می‌توانند از طریق سایت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به آدرس اینترنتی www.iranpl.ir برای حضور در این نشست‌ها ثبت نام کنند.

 منبع: ایسنا

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید