لازم باشد از آسمان برای محاصره شدگان سوری کمک می‌فرستیم | اتاق خبر
کد خبر: 344376
تاریخ انتشار: 1 خرداد 1395 - 03:06
دی‌میستورا:
فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه متعهد شد، اگر وضعیت دسترسی به مناطق محاصره شده سوریه تا ابتدای ماه ژوئن بهبود نیابد، به "آخرین گزینه" یعنی پرتاب کمک‌های بشر دوستانه از آسمان و انتقال آن‌ با هواپیما خواهند پرداخت.

اتاق خبر: فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه متعهد شد، اگر وضعیت دسترسی به مناطق محاصره شده سوریه تا ابتدای ماه ژوئن بهبود نیابد، به "آخرین گزینه" یعنی پرتاب کمک‌های بشر دوستانه از آسمان و انتقال آن‌ با هواپیما خواهند پرداخت.

 

به گزارش اتاق خبر به نقل از سایت شبکه الجزیره، استفان دی میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل در سوریه اظهار داشت، ما می‌خواهیم کمک‌ها را به مردم همه مناطق تحت محاصره برسانیم و در صورتیکه نتوانیم مواد غذایی را از طریق کاروان‌های زمینی برسانیم پس تنها راه چاره، پرتاب آن از آسمان است.

 

وی افزود: پرتاب کمک‌ها از آسمان گزینه پرهزینه‌تر، پیچیده‌تر و خطرناک‌تری است و این آخرین راه حل است اما ما در حال نزدیک شدن به آن هستیم.

دی میستورا تاکید کرد در صورتیکه اوضاع در خصوص ورود کمک‌ها و تلاش مجدد برای توافق آتش بس بهبود نیابد، پس اعتبار دور جدید مذاکرات صلح مورد شک و تردید است.

 

 

پیشتر سخنگوی کمیته جهانی صلیب سرخ از ورود کمک‌های بشر دوستانه به شهر حرستای سوریه برای نخستین بار پس از سه سال خبر داده بود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید