طرف های حاضر در مذاکرات یمن از این فرصت استفاده کنند | اتاق خبر
کد خبر: 344674
تاریخ انتشار: 2 خرداد 1395 - 11:26
نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن گفت: جامعه بین المللی در مقطع کنونی بیش ازهر زمان دیگری از گفت وگوهای یمن حمایت می کند و طرف های حاضر در این مذاکرات باید از این فرصت تاریخی استفاده کنند.

اتاق خبر - به گزارش الشرق الاوسط ، اسماعیل ولد الشیخ احمد طی بیانیه ای اعلام کرد که روز گذشته در حاشیه نشست دوره شانزدهم دوحه با دبیرکل سازمان ملل و امیرقطر شیخ تمیم بن حمدبن خلیفه آل ثانی دیدار و گفت وگو کرده است.

وی با اشاره به حضور منصور هادی در این نشست و تایید بازگشت گروه ریاض به مذاکرات افزود: این تحول مارا بران داشت تا نهایت تلاش خود را برای رسیدن به راه حلی سیاسی برای بحران یمن مبذول داریم.
وی از هادی و امیر قطر بخاطر همکاری با تلاش های سازمان ملل برای رسیدن به راه حلی مسالمت آمیز برای این بحران تقدیر کرد و افزود : جامعه بین المللی یکصدا برای کمک به طرفهای یمنی در راه دستیابی به راه حل بحران همراه شده و مجدانه برای عبور ازاین گذرگاه سخت تلاش می کنیم، امیدواریم طرف های گفت وگو نیز با آگاهی از این واقعیت تلاش ها را برای تضمین امنیت مردم و کشور یمن مضاعف کنند.
این بیانیه همچنین از دیدار ولد الشیخ با نمایندگان گروه مذاکره کننده انصارالله خبرداده و می افزاید : نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن امروز یکشنبه به کویت باز می گردد تا روند مذاکرات را از سرگیرد.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید