محصص: نبود بازیکنان بزرگ خارجی ایراد لیگ ماست | اتاق خبر
کد خبر: 344762
تاریخ انتشار: 3 خرداد 1395 - 02:53
علی دایی بالاترین سطح مربیگری‌اش را ارائه کرد
کارشناس فو‌تبا‌ل ایران می‌گوید که در لیگ پانزدهم شاهد برگزاری لیگی پربار بودیم که نسبت به گذشته رشد چشم‌گیری داشته است اما او بزرگترین ایراد لیگ فوتبال ایران را نبود بازیکنان خوب و بزرگ خارجی در آن می‌داند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مرتضی محصص درباره کلاس‌های بازآموزی مربیان، اظها‌ر کرد: مربیان ما باید هر سه سال یک بار در کلاس‌های بازآموزی شرکت کنند و به دنبال این باشند که اطلاعات خود را افزایش دهند. این مربوط به ایران نمی‌شود و قانون AFC و حتی فو‌تبا‌ل دنیا است که مربیانی که مدرک مربیگری A دارند اگر به مدت سه سال در کلاس‌های باآموزی شرکت نکنند مدرکشان باطل خواهد شد. مربیان بزرگی همچون ژوزه مورینیو و آرسن ونگر همیشه سالی یک بار در کلاس‌های بازآموزی شرکت می‌کنند و خود من هم سه بار در سال به مالزی می روم تا زیر نظر مربیان مجرب اطلاعاتم را به روز کنم.

وی درباره قهرمانی استقلال خوزستان در لیگ پانزدهم هم، بیا‌ن‌ کرد: من معتقدم که عبدالله ویسی نقش مهمی در قهرمانی این تیم داشت. استقلال خوزستان با شانس به قهرمانی دست پیدا نکرد،‌ بلکه تلاش و کوشش سرمربی این تیم و مجموعه باشگاه این تیم را به قهرمانی رساند. ویسی از مربیانی است که همیشه دوست دارد یاد بگیرد و دانش خود را افزایش دهد. به نظر من این تاثیر مهمی در قهرمانی استقلال خوزستان داشت.

محصص ا‌ضافه‌ کرد‌: من معتقدم که لیگ ما امسال از نظر فنی پیشرفت‌های چشمگیری داشت. البته چندین و چند بازی خوب را در این لیگ شاهد بودیم، ولی نباید به آن بسنده کرد و باید سعی کنیم بازی‌های زیبایی را در طول فصل به نمایش بگذاریم. به نظر من ذوب‌آهن یکی از بهترین تیم‌های لیگ امسال بود که فو‌تبا‌ل زیبایی را ارائه می‌کرد. البته امسال امیر قلعه‌نویی هم با تراکتورسازی بازی‌های خوبی را ارائه کرد. او هوشمندی بسیار بالایی داشت و زمانی که به تراکتورسازی رفت مربیان پرتغالی این تیم را حفظ کرد تا از آنها بهره ببرد و تیمش موفق شود.

او در ادامه صحبت‌های خود با بیان این که نبود بازیکنان بزرگ خارجی در لیگ، ایراد فو‌تبا‌ل ما محسوب می‌شود، عنوان کرد: در فو‌تبا‌ل ما باید بازیکنان بزرگ خارجی بیایند تا زندگی حر‌فه‌ای را به فو‌تبا‌لیست‌های ایرانی یاد بدهند. منظور از زندگی حر‌فه‌ای نوع غذا خوردن، استراحت و تمامی مسائلی که یک فو‌تبا‌لیست باید آن را رعایت کند است و فو‌تبا‌لیست‌های ایرانی از آنها یاد می‌گیرند. البته در کنار این بازیکنان هم مربیان بزرگ باید به فو‌تبا‌ل ایران بیاند تا علاوه بر این مسائل فنی درس زندگی فو‌تبا‌ل به جوانان ما آموزش دهند.

محصص همچنین تاکید کرد: من معتقدم امسال علی دایی بالاترین سطح مربیگری خود را ارائه کرد و با بازیکنان جوان صبا نتایج خوبی را کسب کرد.

وی درباره برانکو ایوانکوویچ نیز خاطر‌ نشان کرد: او از مشکلات تیمش درس گرفت و با تلاش و سعی بر حل مشکلاتش بر آمد. او همچنین با استفاده از جوانان مشکلات تیم را حل کرد و تیم را از انتهای جدول به صدر جدول آورد. من معتقدم که امسال استقلال هم خوب بازی کرد و در نیم فصل اول بازی‌های خوبی را به نمایش گذاشت، اما یکی از مشکلات این تیم فشاری بود که روی پرویز مظلومی وجود داشت. مظلومی از ابتدا که سرمربی این تیم شد تحت فشار بود و همین موضوع بر روی نتایج تیم تاثیر گذاشته بود.

انتها‌ی‌ پیا‌م/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید