برگزاری جلسات کارگروه تعیین نرخ دوم قیمت بنزین در دولت | اتاق خبر
کد خبر: 344968
تاریخ انتشار: 3 خرداد 1395 - 21:32
لایحه بودجه ابلاغ شده است و بر اساس آن رسما دولت مکلف شده طی مهلتی چهار ماهه مصوبه مجلس را مبنی بر تعیین نرخ دوم و سقف مصرف بنزین اجرایی کند، معاون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در این‌باره می‌گوید کار کارگروهی برای بررسی نرخ دوم بنزین پیش‌تر آغا

اتاق خبر: شاهرخ خسروانی، با اشاره به اینکه نرخ 1500 تومانی مطرح شده در مورد نرخ دوم بنزین موثق نیست، اظهار کرد: روال کار در مورد تعیین نرخ دوم بنزین و تعیین سقف مصرف بنزیین با نرخ اول در حال انجام است و دولت موظف است به عنوان مجری قانون لایحه بودجه را اعمال کند.

وی درباره تشکیل کارگروهی برای تعیین نرخ دوم بنزین تصریح کرد: این کارگروه کارشناسی از همان ابتدایی که تصور می‌شد ممکن است مسئله دو نرخی شدن بنزین تصویب و ابلاغ شود تشکیل شده و کارهای مقدماتی لازم را انجام داده است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، افزود:‌ بخشی از کارهای کارشناسی نیز صورت گرفته و در حال ادامه است و به زودی جزئیات اجرای لایحه بودجه در مورد بنزین اعلام می‌شود.

خسروانی با تاکید بر اینکه لایحه بودجه قانون است و به هر حال دولت نمی‌تواند خلاف آن عمل کند درباره احتمال صورت گرفتن اقدامی از سوی دولت برای اصلاح لایحه بودجه عنوان کرد: اگر قرار باشداعتراضی صورت گیرد روال کار این است که دولت در صحن مجلس تقاضای اصلاح بودجه را کند و در صورت پذیرش مجلس این اتفاق بیافتد.

وی با تاکید بر اینکه دولت بر خلاف مصوبات مجلس عمل نخواهد کرد، خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد مصوبه دو نرخی شدن بنزین نیز تغییر کند این کار تنها با تایید مجلس صورت خواهد گرفت.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید