ارتباط واردات بنزین با میزان پیشرفت پروژه های پالایشگاهی | اتاق خبر
کد خبر: 344976
تاریخ انتشار: 3 خرداد 1395 - 13:22
در گفت وگوی اتاق خبر با یک تحلیلگر مسائل انرژی مطرح شد
کندی پیشرفت پروژه های پالایشکاهی باعث شده است که تولید بنزین در کشور کاهش پیدا کند.

اتاق خبر-گروه اقتصادی: یک تحلیلگر مسائل انرژی علت افزایش واردات بنزین و منفی شدن تراز واردات این فراورده نفتی را کم شدن تولید بنزین در ایران اعلام کرد.

بهروز نامداری تحلیلگر مسائل انرژی در گفت و گو با اتاق خبر با اشاره به ظرفیت پالایشگاه های کشور در تولید بنزین و نقش آنها در افزایش واردات این محصول نفتی  گفت: در صورتی که به هر دلیل در تولید بنزین در پالایشگاه های کشور وقفه ایجاد شود به طور طبیعی به علت تقاضای بالا در کشور،  واردات بنزین افزایش پیدا می کند. این وقفه در تولید بنزین می تواند به دلایل مختلفی از جمله تعمیرات دوره ای باشد که در حدود 10 تا 15 روز ادامه دارد.در صورتی که این تعمیرات بیشتر از حد عادی خود باشد واردات بنزین افزایش پیدا می کند.

وی ادامه داد: علت دیگر افزایش واردات  می تواند بازگشت پالایشگاه های تولید بنزین پتروشیمی به چرخه تولید محصولاتی است که برای آن طراحی شده اند و همین دلیل باعث کم شدن تولید بنزین در کشور شده است.

نامداری به بهره برداری نرسیدن بنزین سازی پالایشگاه بندرعباس و فاز اول پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس را عامل دیگری دانست که موجب کم شدن تولید بنزین و افزایش واردات بنزین به کشور شده است و افزود: نمی توان در مورد تاخیر در بهره برداری این واحد های تولید بنزین،  تحریم ها را مقصر دانست زیرا با رفع تحریم های مرتبط با برنامه هسته ای مشکل ورود تجهیزات مورد نیاز این بخش برطرف شده باشد. به نظر می رسد که بیشترین  مشکل به وجود آمده در این زمینه به دلیل کندی پیشرفت پروژه های در دست ساخت باشد.

این تحلیلگر مسائل انرژی با اشاره به اختلاف قیمت فراورده های سوختی در زمان های مختلف سال گفت: در یک مقطعی از سال قیمت جهانی نفت و بنزین پائین است و همین امر باعث می شود که دولت اقدام به خرید بنزین و ذخیره سازی آن در کشور کند تا در صورت افزایش قیمت این فراورده نفتی مشکلی برای تامین بنزین در کشور وجود نداشته باشد.

وی دلیل افزایش مصرف بنزین در کشور را افزایش ورود خودرو به چرخه حمل و نقل دانست و ادامه داد: در بازه زمانی یک ساله به تعداد خودروهایی که وارد کشور می شود مصرف بنزین نیز افزایش پیدا می کند. با این حال مشکل اصلی مصرف بالای خودروهای داخلی در کشور می باشد که نسبت به میانگین جهانی بالاتر می باشد.

نامداری با اعلام اینکه فرایند نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور بسیار کند است، تاکید کرد: خودروهای حمل و نقل قدیمی با مصرف بسیار بالای خود باعث می شوند که کشور نیاز بیشتری به واردات بنزین و گازوئیل پیدا کند.

این تحلیلگر مسائل انرژی با اشاره به آمارهای داده شده درباره تولید بنزین در کشور گفت: در صورتی که پالایشگاه های بندرعباس و فاز اول پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس به بهره برداری برسند این امکان وجود دارد که ایران به عنوان یک صادرکننده بنزین در دنیا مطرح شود زیرا علاوه بر بنزین، ایران به عنوان یک کشور پیشرو در بحث تولید CNG  مطرچ است و باید تلاش شود که صنعت ایران به این هدف برسد.

94105ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید