رییسان جمهوری ایران و روسیه تصمیم های زیادی برای توسعه روابط گرفته اند | اتاق خبر
کد خبر: 345376
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 21:36
سفیر ایران:
مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه امروز (سه شنبه) در همایش تجاری بازرگانان ایرانی و روسی در مسکو گفت: رییسان جمهوری دو کشور تصمیم های زیادی برای توسعه فراگیر روابط دو کشور گرفته اند.

اتاق خبر - سفیر جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: اکنون برای تمامی دست اندرکاران بخش های مختلف دخیل در توسعه روابط اقتصادی دو کشور این فرصت فراهم آمده است تا از امکانات موجود برای افزایش همکاری های تجاری بهره ببرند.

سنایی ادامه داد: بخش دیپلماسی فعالیت ها و اقدام های بسیار گسترده ای را برای دستیابی به توسعه هر چه بیشتر روابط اقتصادی ایران و روسیه انجام داده است که ادامه خواهد یافت.وی با تاکید بر وجود فرصت های بسیار برای توسعه همکاری های در بخش های مختلف از جمله اقتصادی و بازرگانی بین دو کشور، ادامه داد: رییسان جمهوری ایران و روسیه تصمیم ها ی زیادی را در این زمینه اتخاذ و بسیاری از مشکلات را حل کرده اند.
در همایش دو روزه مسکو بیش از 100 تاجر، مقام ها و شخصیت های اقتصادی دو کشور مسائل مرتبط را بررسی و در حاشیه آن نیز برای افزایش روابط رایزنی می کنند.
هدف از برگزاری این همایش، شناخت بیشتر از توانمندی های بخش های مختلف تولیدی و امکانات ایران و روسیه در تامین نیازهای متقابل و همچنین معرفی فرصت های همکاری های بیشتر اقتصادی دو جانبه اعلام شده است.
در این همایش که به میزبانی اتاق بازرگانی و صنایع روسیه برگزار می شود، مدیران برخی موسسات اقتصادی دو کشور از جمله بانک کشاورزی و اتحادیه تجاری و صنعتی روسیه شرکت دارند.
«همکاری های تجاری دو کشور: دشواری ها و چشم اندازها»، «نقش و جایگاه اقتصاد و بازار روسیه در جامعه همسود»، «شناسایی و بررسی نیازهای بازار روسیه»، «ویژگی بازار مصرف، ذائقه، سلیقه سنجی، نیازها و رفتار مصرف کنندگان و خریداران روسی» و «شیوه های تبلیغات و ایجاد برند در روسیه» از محورهای همایش مسکو است.
حسن مرتجی مجری این همایش در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن اشاره به اینکه برنامه ریزی برای ارتقای سطح روابط تجاری و سرمایه گذاری بین دو کشور در حوزه های بازرگانی از اهداف نشست مسکو است، گفت: هم اکنون برای افزایش سهم صادر کنندگان ایرانی در بازار روسیه، فرصت‌های زیادی فراهم شده و این کشور برای واردات از ایران امتیاز های بسیاری از جمله تخفیف 25 درصدی در هزینه‌های گمرکی قائل شده است.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید