خواسته های بخش خصوصی از مجلس دهم | اتاق خبر
کد خبر: 345393
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 14:43
در گفتگوی اتاق خبر با رییس اتاق بازرگانی زنجان تشریح شد
رییس اتاق بازرگانی زنجان نحوه رابطه بین اتاق بازرگانی و مجلس را طی دوره های گذشته قابل اعتنا و مطلوب خواند و مسئولیت نمایندگان دوره دهم را در برجسته کردن بخش خصوصی در امور اقتصادی بیشتر دانست.

اتاق خبر- گروه اقتصادی، غلامحسن جمیلی درباره نحوه رابطه مجلس نهم و اتاق بازرگانی گفت: خوشبختانه طی دوره های گذشته، رابطه قابل اعتنا و خوبی بین مجلس و اتاق بازرگانی شکل گرفت، این رابطه مطلوب باعث شد قوانین متناسب برای بخش خصوصی در مجلس تصویب شود و اتاق نیز توانست رسالت و ماموریت خود را در مشورت دهی  نمایندگان مجلس و قوه مقننه پررنگ تر از گذشته دنبال کند.

وی در ادامه توضیح داد: بر این اساس مجلس در تصویت قوانین، طرح و لوایح خود، اعتنای بیشتری به اتاق بازرگانی داشت و این اتفاق خوشایندی بود که به عنوان یک روش و متد جاری شد.در این راستا هم دستگاه قانون گذار و هم اتاق بازرگانی و ذی نفعان خصوصی نهایت استفاده را از این قضیه بردند.

رییس اتاق زنجان در مورد پیش بینی رابطه اتاق های بازرگانی با مجلس دهم بیان کرد: خوشبختانه ترکیب اعضای نمایندگان را یافته به مجلس دهم شامل افرادی هستند که غالبا در حوزه مسئولیت های اقتصادی فعالیت داشته اند و یا به مباحث علمی این بخش آگاهی دارند، که نهایتا این امر می تواند باعث شود که رویکرد آن ها در مباحث اقتصادی، توجه به بخش خصوصی باشد.

جمیلی درباره ی مولفه های روابط مطلوب با مجلس دهم گفت: سنوات گذشته، ذهنیت امروز و الزامات آینده از مواردی است که به تعامل بیشتر مجلس دهم و بخش خصوصی کمک می کند.

رییس اتاق زنجان در رابطه با بهبود وضعیت بخش خصوصی توضیح داد: در حال حاضر، نگرش دستگاه حاکمیت، دولت، بخش های اجرایی و قانون گذاری به بخش خصوصی مطلوب تر شده است که این تغییر نگرش در عموم مردم نیز اتفاق افتاده است.

وی افزود: بخش خصوصی با وجود محدودیت های موجود توانسته کارنامه قابل قبولی را در بخش های مختلف ارائه دهد که این قضیه باعث افزایش اعتماد دستگاه های مختلف اجرایی و مردم در عموم جامعه نسبت به فعالان بخش خصوصی و بالا رفتن اعتبار این بخش شده است.

جمیلی در ادامه تصریح کرد:  قطعا مسیر بالندگی اقتصادی کشور ما تغییر رویکرد اقتصاد دولتی به اقتصاد خصوصی است و مسئولان راه موفقیت اقتصاد کشور را توجه به بخش خصوصی می دانند.

وی در خصوص مسئولیت نمایندگان مجلس دهم مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: نقش پررنگ تر بخش خصوصی به این مهم کمک خواهد کرد که نمایندگان مجلس به عنوان یکی از ارکان نظام، مسئولیت پررنگ تری را تفویض اختیارات، کاهش دخالت دولت، فراهم کردن زمینه های مناسب برای حضور بخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی و همینطور بالا بردن سطح رقابت پذیری بخش خصوصی هم در داخل و هم در خارج از کشور به عهده داشته باشد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید