لاریجانی قطعاً رییس مجلس خواهد بود | اتاق خبر
کد خبر: 345522
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 19:41
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت و گو با اتاق خبر مطرح کرد:
ریاست آینده مجلس شورای اسلامی قطعا آقای لاریجانی خواهند بود و برای مجلس خبرگان نیز پیش بینی هایی در خصوص ریاست آیت الله جنتی وجود داشته است.

اتاق خبر - اولین جلسه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری صبح سه شنبه تشکیل شد و نمایندگان آن برای انتخاب رییس، نواب رییس، کارپردازان، منشی ها، اعضای کمیسیون های تخصصی 6 گانه و روسای این کمیسیون ها وارد شور و رای گیری شدند. در همین راستا و در پایان این جلسه، آیت‌الله احمد جنتی با کسب 51 رای در رقابت با آیات اعظام امینی و شاهرودی به عنوان رئیس پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد.
از سوی دیگر، روز سه شنبه مجلس نهم شورای اسلامی نیز به کار خود پایان داد، تا با تعیین تکلیف سرنوشت ریاست خبرگان رهبری، کرسی ریاست مجلس به مهمترین موضوع گمانه زنی ها در سپهر سیاست داخلی کشور بدل شود. در همین راستا و با نواخته شدن زنگ پایان مجلس نهم و شروع بکار مجلس آتی که قرار است روز شنبه آینده افتتاح شود، در گفت و گویی با موسی الرضا ثروتی، به بررسی گمانه زنی های احتمالی ریاست آینده مجلس و همچنین عملکرد اقتصادی مجلس نهم می پردازیم.

نماینده مردم بجنورد در ابتدای این گفت و گو، در پاسخ به این سوال که چه کسی را محتمل ترین گزینه تکیه بر ریاست آتی می دانید گفت:ریاست آینده مجلس شورای اسلامی قطعا آقای لاریجانی خواهند بود و برای مجلس خبرگان نیز پیش بینی هایی در خصوص ریاست آیت الله جنتی وجود داشته است. تاکید بر روی گزینه ریاست آقای لاریجانی به این دلیل است که تقریبا 40 درصد بافت مجلس آینده را اصولگرایان تشکیل داده اند و از میان باقی افراد که بصورت مستقل به مجلس ورود پیدا کرده اند نیز از گزینه ریاست آقای لاریجانی حمایت می کنند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه آقای لاریجانی نیز از حوزه ی انتخاباتی قم بصورت مستقل کاندیدا شدند پس هم اصولگرایان و هم مستقلین به آقای لاریجانی رای خواهند داد.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، در خصوص رضایت بخش بودن اقدامات انجام شده مجلس نهم و عملکرد اقتصادی آن تصریح کرد: بطور کلی مجلس نهم عملکرد خوبی داشت و تلاش های زیادی در خصوص مباحث اقتصادی در این مجلس انجام شدکه از جمله ی آنها می توان به مصوب شدن قوانینی همچون قانون رفع موانع تولید، اصلاحات اصل 44 قانون اساسی اشاره کرد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: مجلس نهم تلاش خوبی داشت و امیدواریم به همین ترتیب مجلس دهم هم اقدامات خوبی را داشته باشد. در این میان بحث معیشت مردم، اشتغال و بحث های اقتصادی از بحث های اولویت داری هستند که امیدواریم انشالله در مجلس آینده به آنها توجه شود.

94110ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید