زندگینامه آیت الله جنتی | اتاق خبر
کد خبر: 345648
تاریخ انتشار: 5 خرداد 1395 - 12:11
آیت ‌الله احمد جنتی که امروز با رای نمایندگان خبرگان رهبری، ریاست پنجمین دوره این مجلس را برای مدت دو سال برعهده گرفت، متولد 1305 است و مسئولیت های مختلفی را پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون عهده دار بوده است.

آیت الله احمد جنتی با سابقه ترین عضو فقهای شورای نگهبان است و پس از منصوب شدن از سوی حضرت امام خمینی(ره) در اسفند 1358 در تمام ادوار شورای نگهبان حضور داشته است.
وی فرزند هاشم متولد سوم اسفند 1305 در لادان از بلوک ماربین واقع در سه کیلومتری غرب اصفهان است و دارای تحصیلات اجتهاد است.
از جمله سوابق کاری آیت الله جنتی می توان به عضو مجلس خبرگان رهبری، عضو شورای بازنگری قانون اساسی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، عضو شورای عالی تبلیغات خارج از کشور، عضو و رئیس شورای مرکزی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، نماینده مقام معظم رهبری در امور بالکان، نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، امام جمعه موقت تهران، قم، اهواز و کرمانشاه، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و قاضی دادگاه های انقلاب اسلامی اهواز و دبیر شورای نگهبان از دیگر سوابق کاری وی به شمار می رود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید