دیدار سفیر ایران با رئیس پارلمان ترکیه | اتاق خبر
کد خبر: 345882
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1395 - 08:16
محمد ابراهیم طاهریان فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه با آقای اسماعیل قهرمان رئیس مجلس ترکیه دیدار و گفتگو نمود .

اتاق خبر - محمد ابراهیم طاهریان فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه با آقای اسماعیل قهرمان رئیس مجلس ترکیه دیدار و گفتگو نمود .

در این دیدار، سفیر ج.ا.ایران ضرورت و اهمیت توسعه هر چه بیشتر مبادلات وهمکاری های دو جانبه ، منطقه ای و بین المللی میان ایران و ترکیه را مورد تاکید قرار دادو گفت :  مقامات عالی جمهوری اسلامی ایران عزم راسخ دارند در راستای تحکیم روابط سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی فی مابین تمامی مساعی تلاش لازم را بکار گیرند.

سفیرایران  با اشاره به سفراخیر آقای روحانی به آنکار ودیدار و گفتگو های صمیمانه ایشان با آقای رجب طیب اردوغان و دیگر مسئولین عالیرتبه ترکیه افزود : تصمیم برای اجرای تصمیمات و توافقات انعقاد یافته درسطوح عالی دوکشور اراده قطعی مقامات هر دو کشور است .

طاهریان  با تاکید بر این که ترکیه شریک و همسایه مهم ما در منطقه است افزود : روند رو به توسعه همکاری ها از جمله سفرمقامات دستگاه های سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی دو کشور ، دیدارها و تبادل نظرو تصمیمات مناسب و سازنده انجام گرفته طی صد روز گذشته، مبین حرکت صحیح رو به رشد و پویا میان دو کشور است.

رئیس مجلس ترکیه هم در این دیدار با اشاره به روابط همسایگی ،دوستی و برادری دیرینه میان ایران و ترکیه گفت : توسعه و تعمیق مناسبات سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی و افزایش همکاری های منطقه ای و بین المللی فیمابیم ایران و ترکیه امری ضروری وقطعا نتیجه آن مثبت و درجهت توسعه صلح و ثبات در منطقه و کمک به تقریب بین مسلمانان و کشورهای اسلامی خواهد بود.

آقای قهرمان همچنین با اشاره به اهمیت نقش مراودات و همکاری های پارلمانی  و نیز گروههای دوستی میان دو کشورگفت : گروه های دوستی و ارتقاء سطح همکاری پارلمانی میان ایران و ترکیه نقش موثری درجهت پیشبرد مجموعه توافقات وپیش برد مناسبات  میان بخش های مختلف از جمله اقتصادی دارد . بر این اساس باید این نقش و روابط میان پارلمانی دو کشور بیش از گذشته افزایش یابد .

رئیس مجلس ترکیه افزود : خصوصا به منظور دستیابی به اهداف چشم انداز30 میلیارد دلاری ، باید همه بخش های مختلف سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و پارلمانی تلاش منسجمی مبذول نمایند.

مهر

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید