زمینه های همکاری اقتصادی ایران و اتریش در چه حوزه هایی خواهد بود؟ | اتاق خبر
کد خبر: 346265
تاریخ انتشار: 8 خرداد 1395 - 10:54
در گفت و گوی اتاق خبر با رئیس اتاق بازرگانی ایالت کرنتن اتریش مطرح شد
با توجه به شرایط کنونی ایران، این کشور قابلیت تبدیل شدن به قدرت تجاری و اقتصادی در منطقه خاورمیانه را دارد.

اتاق خبر-گروه اقتصادی: رئیس اتاق بازرگانی ایالت کرنتن اتریش فرصت های تجاری در ایران را برای شرکت های این کشور بسیار بزرگ و عالی توصیف کرد.

یورگن مندل رئیس اتاق بازرگانی ایالت کرنتن اتریش در گفت و گو با اتاق خبر در حاشیه همایش تجاری اتاق بازرگانی تهران و هیات تجاری ایالت کرنتن اتریش، با ابراز امیدواری به دلیل افزایش فرصت های تجاری میان دو کشور گفت: من فکر می کنم در حال حاضر موقعیت بسیار خوبی برای همکاری میان تجار دو کشور به وجود آمده است و در طرف ایرانی از نظر اقتصادی موقعیت خوبی برای تبدیل شدن به هاب تجاری و اقتصادی در منطقه خاورمیانه وجود دارد.

مندل با بیان اینکه دو طرف در حال حاضر در حال رفع موانع و مشکلات را بر سر راه افزایش مناسبات تجاری و سیاسی میان ایران و اتریش مشغول هستند،تصریح کرد: به غیر از زمینه هایی مانند نفت و گاز، بخش انرژی های تجدید پذیر برای تجار و شرکت های اتریشی بسیار جذاب است. با این حال در بخش هایی مانند صنایع چوب،خدمات توریسم و صنایع سنگین نیز صحبت هایی بین دو طرفین ایرانی و آلمانی شده است.

رئیس اتاق بازرگانی ایالت کرنتن اتریش افزود: در زمینه خدمات بانکی تلاش هایی برای رفع مشکلات این بخش در حال انجام است و با وجود سختی هایی که در ابتدا برای فعالیت بانک های اتریشی در ایران وجود داشت به نظر می رسد که به زودی شاهد فعالیت بانک های اتریشی در ایران خواهیم بود و این شروع خوبی برای افزایش روابط تجاری بین ایران اتریش خواهد بود.

94105 ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید