ماسک هايي براي سياه کردن مو | اتاق خبر
کد خبر: 346270
تاریخ انتشار: 8 خرداد 1395 - 23:21
سفيد شدن موها در سنين پايين از جمله مسايل بسيار شايع مربوط به سلامت است که در بين همه جنسيت ها چه مرد و چه زن اهميت بالايي دارد و گاهي ميان افراد زير 30 سال نيز ظاهر مي شود.

به گزارش اتاق خبر،سفيد شدن موها در سنين پايين از جمله مسايل بسيار شايع مربوط به سلامت است که در بين همه جنسيت ها چه مرد و چه زن اهميت بالايي دارد و گاهي ميان افراد زير 30 سال نيز ظاهر مي شود. البته طبيعي است که اين مشکل بيشتر خانم ها را اذيت کند. بيشتر پزشکان و متخصصان بهداشت و سلامت بر اين باورند افزايش روند سفيدشدن سريع موها که حالا نگران کننده هم شده است در نتيجه آلودگي هايي است که از محيط زيست به طبيعت و سپس به بدن انسان نفوذ مي کنند و از جمله مسايلي مانند غذاها، خوراکي هاي مصرفي و زندگي پراسترس روي مي دهند.

افزايش روند سفيدشدن سريع موها که حالا نگران کننده هم شده است در نتيجه آلودگي هايي است که از محيط زيست به طبيعت و سپس به بدن انسان نفوذ مي کنند و از جمله مسايلي مانند غذاها، خوراکي هاي مصرفي و زندگي پراسترس روي مي دهند.

با اين حال، روش هايي نيز وجود دارند تا موهاي خود را به طور طبيعي مشکي نگاه داريم يا دست کم سفيدشدن آن ها را به تاخير بيندازيم. با برخي از ساده ترين شيوه هاي مطمئن و سالم که به حفظ رنگ مشکي موها کمک مي کنند آشنا شويد.

از هندي ها کمک بگيريد

انگور فرنگي بزنيد

 

سفيد شدن موها

انگور فرنگي بزنيد

 

انگور فرنگي هندي يا Amla، از مفيدترين ترکيبات غذايي طبيعي است که مي توان از آن استفاده کرد. شما مي توانيد پودر خشک اين ميوه را با کمي عسل مخلوط کرده و روزي 2 مرتبه از آن استفاده کنيد. همچنين مي توانيد از آبنبات هاي شيرين شده آن مصرف کنيد.

يکي ديگر از استفاده هاي اين ميوه، استفاده مستقيم آن روي موهاست. بد نيست موهاي خود را با پودر خشک Amla بشوييد و سپس با روغن غني شده آن که به عنوان محافظ سياهي مو شناخته مي شود، موهاي خود را چرب کنيد. اگر مي خواهيد از شر شوره موي سر خلاص شويد، از مخلوط پودر اين ميوه و آب ليمو استفاده کنيد. اين مخلوط را به مدت 2 ساعت قبل از شامپوزدن به سر خود بماليد.

ماساژ درماني کنيد

ماده اي براي سياه کردن مو

 

سفيد شدن موها

ماساژ درماني کنيد

 

اغلب اوقات، پوست سر به دلايل وراثتي يا بالا بودن سطح استرس و مشکلات روحي، از کمبود جريان خون رنج مي برد. اين مسئله به تامين مواد مغذي پوست آسيب وارد مي سازد و سبب افزايش ناگهاني تعداد موهاي سفيد مي شود. براي ممانعت از اين رويداد، جريان خون را در پوست سرتان با ماساژهاي منظم سر خود افزايش دهيد.

اين عمل به عنوان يک استراتژي مفيد تاثير بسيار خوبي دارد، به اين معنا که اضطراب ها و تنش ها را کم کرده و به شما جهت بهتر شدن جريان خون ياري مي رساند. در صورتي که پوست سر را با روغن کنجد، روغن نارگيل، روغن خردل و روغن هايي از اين دست ماساژ دهيد، نتايج بهتري حاصل مي شود.

روي سرتان آشپزي کنيد

از ادويه ها کمک بگيريد

 

سفيد شدن موها

از ادويه ها کمک بگيريد

 

برگ هاي کاري در اصل ادويه معطري هستند که براي مزه دار کردن غذاها استفاده مي شوند. با اين وجود، اين ماده محتوي مواد بيوشيميايي اي است که ريشه موها را محکم کرده و شادابي پوست سر را افزايش مي دهد. سعي کنيد در غذاهاي روزانه خود بيشتر از برگ هاي کاري استفاده کنيد، همچنين مي توانيد مقداري برگ کاري له شده را با روغن نارگيل مخلوط کنيد و از آن به عنوان تونيک ضدسفيد شدن مو استفاده کنيد.

کره اي که از شير خالص گاو گرفته مي شود نيز ماده اي براي جلوگيري از آغاز سفيدشدن موها شناخته شده است. اين يکي از دلايلي است که پزشکان مکتب طب سنتي و گياهان باستاني هندوستان که آيورودا نام دارد، بر خوردن حداقل مقدار کمي کره خالص که از شير گاو گرفته شده باشد، به عنوان دارويي براي جلوگيري از سفيدشدن موها تاکيد کرده اند.

در طبيعت هم درمان وجود دارد

از ماسک هاي گياهي استفاده کنيد

 

سفيد شدن موها

از ماسک هاي گياهي استفاده کنيد

 

1- اسپيرولينا (نوعي جلبک دريايي): به خاطر دارا بودن مواد معدني مهم و ضروري و البته نادر و کلروفيل موجود در آن، يک نوع تونيک موي مشهور است.

2- پروتئين و آمينو اسيدها: پروتئين و آمينواسيدهاي بدن خود را با مصرف متعادل گوشت قرمز، ماهي، شير، سبزي ها و حبوبات افزايش دهيد. آمينو اسيدهايي مانند سيستين و تيروزين در بسياري از فرآورده هاي ضدسفيدي مو يافت مي شوند که بر اثربخشي آن ها تاکيد شده است.

3- ويتامين E: وجود اين ويتامين براي مراقبت بيشتر از ايمني پوست سر و سالم نگه داشتن ريشه موها، ضروري است. منابع توصيه شده اين ويتامين عبارتند از: جوانه ها، اسفناج، تخم مرغ، شير، کره، آجيل ها و روغن هاي نباتي.

نسخه مادربزرگ ها جواب مي دهد

با حنا سفيدي ها را محو کنيد

سفيد شدن موها

با حنا سفيدي ها را محو کنيد

 

اگرچه بسياري از مادربرزگ هاي ما هنوز حنا را دوست دارند اما بسياري از جوان ترها رنگ قرمزي تيره اي که حنا به موها مي دهد را دوست ندارند. در صورتي که استفاده از حنا به جاي رنگ مو، براي پيشگيري از سفيد شدن موها توصيه شده است. براي اين کار بايد مقداري برگ حنا را در روغن خردل حرارت دهيد. پيش از اين که آن را روي سرتان ماساژ دهيد، اجازه دهيد اين روغن ترکيبي دارويي چند ساعتي بماند تا خنک شود.

منبع آریا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید