دولت الکترونیک گامی بلند برای ارتقای رضایتمندی مردم است | اتاق خبر
کد خبر: 346438
تاریخ انتشار: 8 خرداد 1395 - 21:10
رييس مركز توسعه دولت الكترونيك، فناوری اطلاعات وآمار وزارت کشور با اشاره به لزوم افزایش رضایتمندی مردم از اقدامات دولتی، گفت: دولت الکترونیک گامی برای تحقق این هدف است.

اتاق خبر: امیر شجاعان صبح شنبه در خلال نشست اتصال دفاتر پیشخوان دولت استان سمنان به سامانه دولت الکترونیک از طریق ویدئو کنفرانس و به میزبانی استانداری، بیان داشت: دغدغه هاي دولت در زمينه ارتقاء كارايي و بهره وری، شفاف سازی و كاهش فساد اداري، افزايش رضايتمندی مردم با توسعه دولت الكترونيك است.

وی ضمن تبيين مسئوليت هاي وزارت كشور در توسعه دولت الكترونيك ابراز داشت: امروزه طرح های دولت الكترونيك و دولت همراه از يك ابتكار صرف، به يك الزام و ضرورت تبديل شده که پیامد استفاده از آن را می توان در ارتقاء كارايي و بهره وري، شفاف سازي، كاهش فساد اداري و در نهایت افزايش رضايتمندي مردم مشاهده کرد.

ضرورت ارتقاء رتبه ایران در دولت الکترونیک

رييس مركز اطلاعات و آمار وزارت کشور ضمن بیان اینکه امروز زمینه خوبی برای فناوری اطلاعات در کشور به وجود آمده است، گفت: نيروي انساني پرتعداد و متخصص، شركت هاي فناوري اطلاعات توانمند و مراكز دانشگاهي و پژوهشي فعال از جمله این ظرفیت ها در ایران اسلامی هستند.

شجاعان با بیان اینکه هم اکنون ايران در رتبه چهاردهم دولت الكترونيك منطقه قرار دارد، افزود: در چشم انداز ۱۴۰۴ بايد این جايگاه به دومی ارتقاء یابد و ما معتقدیم که اين روند صعودی هم اکنون تسريع شده و درخلال اهداف مورد نظر در چشم انداز ده ساله محقق می شود.

وی افزود: تجربه موفق استفاده از سرويس هاي فناوری اطلاعات موسوم به فاوا در برگزاري موفق انتخابات اخير قابل توجه است و ما همیشه بر استفاده از تجارب موجود در توسعه دولت الكترونيك تاكيد داشته ایم.

انجام اقدامات ارزنده در دولت الکترونیک

رييس مركز اطلاعات و آمار وزارت کشور با اشاره به توسعه دولت الكترونيك در کشور طی سال های اخیر، گفت: امروز دولت الکترونیک در شهرداري ها و سازمان همياري، همچنين سازمان مديريت بحران وزارت كشور و واحدهاي استاني آن، نیروی انتظامی و سایر دستگاه ها پیشرفت بسیار خوبی داشته که امیدواریم این مهم در همه زیرساخت ها اشاعه پیدا کند.

شجاعان در بیان مثال هایی از اجرای موفق دولت الکترونیک در کشور، توضیح داد:  اقدامات ارزنده اي در حوزه سياسي و اجتماعي دولت الکترونیک انجام شده که از جمله آن می توان به نظرسنجي هاي الكترونيكي و حضور فعال و مديريت فضاي مجازي، همچنين در حوزه تقسيمات كشوري سامانه هاي جی آی اس اشاره کرد لذا نقش وزارت كشور و استانداري در توسعه دولت الكترونيك، بسیار كليدي و پررنگ است که با عنايت به توانمندي هاي موجود در استانداري ها اميدورايم شاهد توسعه دولت الكترونيك در اقصی نقاط کشور باشیم.

وی در خاتمه افزود: حمايت جدي مركز توسعه دولت الكترونيك، فناوري اطلاعات و آمار وزارت كشور از دولت الکترونیک برای اجرای دولت همراه در استان سمنان گامي جدی و بزرگ در راستاي كيفي سازي ارايه خدمات دولتي به مردم و كسب و كار محسوب می شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید