کارخانه فولاد چرداول امسال به بهره برداری می رسد | اتاق خبر
کد خبر: 346593
تاریخ انتشار: 9 خرداد 1395 - 09:04
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی ایلام گفت: فاز اول کارخانه بزرگ فولادگستر آتنا در شهرستان چرداول در سال جاری به بهره برداری می رسد.

اتاق خبر - مرتضی دارایی ظهر روز شنبه در بازدید از شهرک صنعتی شباب به همراه فرماندار و جمعی از مسئولین محلی از شهرک صنعتی شباب و سرابله رشد فیزیکی این کارخانه که کلنگ ان سال 93 به زمین زده شد 70 درصد عنوان کرد.
وی اعتبار راه اندازی این کارخانه با 200 فرصت شغلی مستقیم را یک هزار و 500 میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: محصول تولیدی این واحد در مرحله اول ستون های فلزی و مقاطعHSS با ظرفیت تولید سالانه 150 هزار تن است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی ایلام اظهار داشت: مقاطع HSS در فرم های مربع، مستطیل و دایره ای در ساختمان پل ها، استادیوم های ورزشی بزرگ و مراکز مسکونی و تجاری بکار برده می شود .
دارایی با ذکر این نکته که با آغاز بکار این کارخانه جهشی بزرگ در جهت توسعه صنایع استان صورت می گیرد بیان داشت: رهبر معظم انقلاب همواره بر حمایت از صنایع کوچک و متوسط تاکید دارند و در این راستا دولت تدبیر و امید با رویکرد جدی تحقق اقتصاد مقاومتی را پیگیری می کند.
دارایی اظهار داشت: فعال کردن واحدهای راکد، به ظرفیت رساندن واحدهایی با تولید کم، حمایت، آموزش و احیای
خوشه های کسب و کار از برنامه ها و راهبردهای مهم شرکت شهرک های صنعتی کشور و به تبع ان استان ایلام است.
دارایی یکی از برنامه های مهم دولت در شهرک های صنعتی را رفع مشکل نقدینگی و بدهی مالیاتی صاحبان صنایع کوچک و متوسط دانست و گفت: مشکل واحدهایی که بدهی های تاریخ گذشته و احیانا چک های برگشتی دارند و
تسهیلات به آنان تعلق نمی گرفت با برنامه های مدون دولت مرتفع شده است.
وی ادامه داد: همچنین واحدهایی که مشکل بدهی مالیاتی دارند می توانند با مراجعه به سازمان امور مالیاتی و اقساطی نمودن بدهی های مالیاتی خود این مشکل را نیز برطرف کنند.
دارایی افزود: هم اکنون 2 طرح بزرگ فولاد گستر و کوشاب غرب در شهرک صنعتی شباب در دست ساخت می باشند و هرکدام از رشد فیزیکی 70 درصدی برخوردارند.
شهرستان 67 هزار نفری چرداول به مرکزیت شهر سرابله در 35 کیلومتری ایلام سه شهرک صنعتی دارد .

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید