هلاکت 60 داعشی در الانبار | اتاق خبر
کد خبر: 346792
تاریخ انتشار: 9 خرداد 1395 - 12:17
منابع عراقی اعلام کردند
فرماندهی عملیات منطقه جزیره امروز (یکشنبه) از کشته شدن 60 تروریست داعشی که به شهر هیت در استان الانبار حمله کرده بودند خبر داد.

به گزارش اتاق خبر به نقل ایرنا، فرماندهی عملیات منطقه جزیره امروز (یکشنبه) از کشته شدن 60 تروریست داعشی که به شهر هیت در استان الانبار حمله کرده بودند خبر داد.
به نوشته پایگاه خبری عراقی السومریه نیوز، این منبع افزود: نیروهای نظامی عراق حمله گروه تروریستی داعش به شهر هیت در غرب استان الانبار را دفع کردند.
فرماندهی عملیات منطقه الجزیره گزارش داد که نیروهای نظامی عراقی حمله دو گروه از تروریست های داعش که گروه اول متشکل از 18 عنصر انتحاری بود را پس از عبور از رود فرات با هواپیماهای نظامی هدف قرار داده و به هلاکت رساندند.
این منبع افزود: گروه دوم نیز تروریست هایی بودند که از طریق منطقه 'حی البکر' به شهر هیت وارد شده بودند که در میان آنها نیز 15 عامل انتحاری حضور داشتند و توسط نظامیان عرافی به هلاکت رسیدند.
گروه ضد تروریسم عراق پشتر شهر هیت را به طور کامل از چنگال گروه تروریستی داعش آزاد کرده بود.
گروه تروریستی – تکفیری داعش برای جبران شکست های خود در شهر فلوجه و تلاش برای منحرف کردن جریان عملیات آزاد سازی این شهر، شهرهای مختلف استان الانبار را مورد حمله قرار می دهد.
عملیات آزادسازی فلوجه از روز دوشنبه هفته گذشته به دستور «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق آغاز شد.
نیروهای نظامی، نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) و عشایر عراق در عملیات آزاد سازی فلوجه مشارکت دارند.
شهر فلوجه در 69 کیلومتری غرب بغداد، اولین شهر عراق است که زمستان سال 2014 به اشغال تروریست های داعش درآمد و یکی از دو پایگاه اصلی باقی مانده این گروه تروریستی در عراق است.
نیروهای عراقی تاکنون موفق شده اند مناطقی از جمله شهر الکرمه در شرق فلوجه را آزاد کرده اند.
گروه تروریستی – تکفیری داعش از غیرنظامیان این شهر به عنوان سپر انسانی استفاده می کند که همین موضوع روند عملیات را کندتر می کند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید